Może jednak nie wszystko jest stracone

Chociaż wydawało się, że Pan Prezydent źle zrobił, że nie zgłosił prewencyjnie ustawy budżetowej do TK, a jedynie w trybie następczym. To wygląda jednak na to, że może jednak nie wszystko jest stracone.

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

   
Artykuły w pełnej wersji dostępne są tylko po zalogowaniu.
Poniżej przydatne linki: Techniczne możliwości Polskiego Fejsa
Udostępnij ten post
Oceń tekst:
00
23 komentarze
 1. to jest dobre na ten moment a co jesli ten rzad obali TK ? Rozmowy juz byly w Sejmie

 2. Zgadza się trzeba pokazać tą żółtą kartkę podczas wyborów samorządowych, tylko do tego jest potrzebny bardzo ważny czynnik społeczny jakim jest ŚWIADOMOŚĆ, której w naszym społeczeństwie jest poprostu brak i tu mam ogromną nadzieję że się mylę.

  • Nie mylisz się. Jest bardzo prawdopodobne, że wielu ludzi zostanie w domu i nie weźmie udział w wyborach. Ludzie mają już dość, powoli przestają wierzyć, że chodzenie na wybory ma jakiś sens.

 3. Ale czy teraz sobie tymi swoimi nieprawnymi uchwałami jak robią co chcą, to mogą pogonić TK na swoją korzyść?Oby było jak Pan zawsze gdyba, bo to ma pozytywne skutki.

 4. Oby ludzie przejrzeli na oczy

 5. Czytając ten tekst zrobiło mi się cieplej na sercu, ale chłodna głowa mówi mi, że jeżeli by do tego stanu rzeczy doszło to na końcu stawiający krzyżyk na kartach wyborczych zdecydują. I tu wielką nadzieją w ludziach, że się obudzą.

  • To wszystko może się jeszcze zmienić. Dlatego tak ważne jest pokazanie żółtej kartki w wyborach samorządowych.

   • Zgadza się trzeba pokazać tą żółtą kartkę podczas wyborów samorządowych, tylko do tego jest potrzebny bardzo ważny czynnik społeczny jakim jest ŚWIADOMOŚĆ, której w naszym społeczeństwie jest poprostu brak i tu mam ogromną nadzieję że się mylę.

 6. Nie liczyłbym na prezydenta Andrzeja Dudę, dla którego w obecnej sytuacji zagrożenia wojennego ważniejszy jest wewnętrzny spokój a nie polityczne zamieszanie grożące wojną domową. Liczę raczej na rozpad obecnej koalicji rządzącej, bo powodów do kłótni w koalicji, którą łączy antyPiS jest coraz więcej. Obecnie trzeba się zmobilizować i w wyborach samorządowych poprzeć tych kandydatów, którzy nie reprezentują obecnej władzy, są z poza ugrupowań: KO, PSL, Polska2050, Lewica.

  • @eljot60 Janie ale Prezydent nie będzie miał wyjścia, jeśli TK stwierdzi, że nie podpisał ustawy budżetowej, bo taka nie wpłynęła do Niego. To już wynika wprost z Konstytucji. Nie ma możliwości prawnej, aby po takim wyroku nie było skrócenia kadencji Sejmu, no chyba, że Prezydent chciałby złamać Konstytucję.

   • Mogę sobie wyobraził reakcje rządu Tuska po orzeczeniu TK w sprawie ustawy budżetowej i innych ustaw, które prezydent skierował do TK – uznają owe orzeczenia za nie rodzące skutków prawnych, powołując się na opinie, że TK nie jest Trybunałem Konstytucyjnym. To ich metoda. Decyzję prezydenta o rozwiązaniu sejmu też uznają za nie rodzącą skutków, bo opartą o orzeczenie TK, którego nie uznają. Ale to jest przed nami, więc wkrótce się przekonamy jak będzie. Dziś skupmy się na tym co jest zależne od nas – wyborców.

    • @eljot60 jeśli Prezydent podejmie decyzję na podstawie wyroku TK, to Koalicja jeśli nie będzie chciała iść do wyborów, to znak, że jest już dyktaturą i się boi, że straci władzę. Będą wówczas jeszcze większe protesty.

     • @radek Obserwując to co się dzieje odnoszę wrażenie, że koalicja rządząca jest dyktaturą i już boi się stracić władzę. Protesty sama prowokuje i je pacyfikuje, bo pewnie chce zastraszyć większość, a z mniejszością się nie liczy.

   • Pytanie czy Tusk i jego ekipa odda wladzę widząc co robią może być różnie:(((

  • Nadzieja to dobre słowo. Czy jest szansa że tak się stanie? Wątpię. W samorządach powstały jak grzyby po deszczu różne ugrupowania z ludźmi z KO którzy byli i są w PO-KO ale nie chcą być kojarzeni z tym NieRządem byle zostać przy korycie i urwać parę głosów. Społeczeństwo też pokazało że jest ślepe i głupie. Ludzie pomyślą że to jest coś nowego i będą głosować na te same osoby tylko że pod nowym szyldem. Obecny NieRząd nie odda władzy tak łatwo, czekali na to 8 lat , są przy korycie , wiedzą że drugiej szansy nie dostaną i mają maksymalnie 4 lata. Łamią prawo i będą łamać i tutaj nawet Prezydent RP nic nie zrobi. Na chwilę obecną nawet w policji nie ma oparcia która nie ma kręgosłupa moralnego i sprzedała się za parę zł. Jedynie Wojsko Polskie to niewiadoma karta.

   • Wojsko – niewiadoma? Tylko dla cywili, którzy nie mają znajomych w wojsku. Dla mnie – wiadoma. Większość glosowała na KO, pomimo tego,że im się to zwyczajnie nie opłacało. Tam też jest mnóstwo niemyslących logicznie ludzi. Kasa, kasa, kasa i… Głupota. Ot, co.

  • Na pewno pokłócą się o aborcję. Dziś była konferencja Hołownii, przerywana przez krzyki aktywistek ze Strajku Kobiet. Może się wyłamać Lewica, ale czy to coś da? A poza tym i tak w innych sprawach, nawet jeśli koalicja by się rozsypała, będą głosować tak samo.

 7. Mam nadzieję, że ta analiza się potwierdzi

Zostaw komentarz