• Zdjęcie profilowe Radosław Kordowski

  Radosław Kordowski zamieszczony w grupie PolskiFejs

  Ze zmian:
  1. Przy udostępnianiu postów wewnętrznie treść Waszego komentarza pojawia się pod postem, który udostępniliście. Przykładem jest moja odpowiedź na post Jana, gdzie odpowiedź ustostępniłem, a nie napisałem nowy komentarz. To super opcja, gdy chcecie komentować coś bardziej obszerniej.
  2. W aplikacji na telefon z systemem Android wyelimin…Zobacz więcej

 • Spokojnie Janie… Owszem będzie się rozwijać, ale tylko do pewnego stopnia. Aczkolwiek Sztuczna Inteligencja może wejść tam gdzie nie było człowieka. Np. Sztuczna Inteligencja Polskiego Fejsa może oszczędzić czas. Dzisiaj nie wszyscy lubią długie teksty i SI na Polskim Fejsie ma za zadanie streszczać całą zawartą tutaj treść. Ma też za zadanie…Zobacz więcej

  5
  • Sztuczna inteligencja nie konkuruje z intelektem człowieka. Ona pokonuje człowieka pod względem wydajności, efektywności. AI staje się narzędziem w ręku tych, którzy zwiększą swoje zyski, bo zastępuje droższą (mniej wydajną) pracę ludzi. Obawiam się, że będą znikać pewne zawody, staną się zbyteczne, zbyt kosztowne. To się nie będzie dziać nagle,…Zobacz więcej

  • Piszesz, że zastąpi poczatkujących grafików, muzyków, … i tak będzie. Tylko, że jak nie będzie tych poczatkujących to za jakiś czas nie będzie tych wysoce wykwalifikowanych, doświadczonych, zawodowców. Ilu dziś mamy szewców, zegarmistrzów, … ? Z czasem będą znikać graficy, muzycy, … Tak się będzie działo, bo pieniądz rządzi tym światem.

  • Niestety, AI będzie motywowała do tego, aby być od niej lepszym. Masz jednak rację, że nie każdy będzie ją w stanie pokonać. Ciężko też będzie wejść na rynek usług jako Junior. Ale firma która będzie chciała mieć seniorów, będzie musiała zatrudniać juniorów, nawet wówczas, gdyby pewne zadania mogła wykonać SI. Już dzisiaj tak jest, że często…Zobacz więcej

  • Setki biznesmenów, inwestorów i ekspertów od sztucznej inteligencji, w tym m.in. Elon Musk, wezwało we wspólnym liście do przynajmniej sześciomiesięcznej przerwy w rozwijaniu systemów AI zdolniejszych od opublikowanego w marcu GPT-4. Sygnatariusze ostrzegają przed nieprzewidywalnymi skutkami wyścigu o tworzenie coraz potężniejszych modeli.

   htt…Zobacz więcej

   • Gdy wielki biznes zostaje w tyle, pisze bajki, aby inne mniejsze firmy dały im fory 😉

    • “Apelują też o wdrożenie kompleksowych rządowych regulacji i nadzoru nad nowymi modelami.” – Widać, że komuś ważnemu sprawa rozwoju AI wymknęła się spod kontroli.

  • Gdyby tak 300 milionów ludzi zastąpiła AI ale dostali by oni wypłatę jak za etat to chyba nikt by nie marudził. Tylko właściciele korporacji zatrudniających AI nie będą się dzielić zyskami wypracowanymi przez AI z pracownikami, którzy kiedyś byli potrzebni ale już nie są. Część ludzi zwyczajnie przestanie być i opłacalna i potrzebna.

   • Ale z si będą korzystać też mali. Ideal jest taki, że praca wszystkich będzie wydajniejsza

 • Technologia, która przyczyni się do regresu cywilizacyjnego?

  Uważam, że zawsze powinniśmy mieć wolność wyboru wobec technologii jaką uznamy za najlepszą i najbardziej optymalną. Przedwczoraj jednak postanowiono definitywnie naszą wolność ograniczyć, poprzez zakazanie możliwości rejestracji samochodów spalinowych od 2035 roku. I chociaż w najbliższym czasie nie będziemy mieli...

  Zobacz więcej
  1 Share
  3
  • Jesteś teraz w Mongolii? 🙂
   a zakaz oczywiście absurdalny, wszystko zgoda 100%.
   ponoć da się łatwo obejść, z tego, co mówił ostatnio Ziemkiewicz, samochody hybrydowe (malutki silnik elektryczny, a reszta spalinowa) ponoć się kwalifikują jako zeroemisyjne. Generalne jeden wielki absurd, który niczemu nie służy, na pewno nie przyrodzie. Czemu? Jakieś inżynierii społecznej? – czy prościej – grupie interesów, wyprowadzeniu zysków z Arabii Saudyjskiej do państw z dużym kapitałem (patrz Niemcy), które teraz będą produkować baterie na potęgę? pewnie jest to wiedza poza zasięgiem nas, prostych ludzi.

  • We wtorek 28 marca Rada Unii Europejskiej przyjęła przepisy, które pozwalają na redukcję CO2 o 55 proc. dla samochodów osobowych i o 50 proc. dla aut dostawczych. Takie wartości mają obowiązywać do 2034 roku. Wraz z 2035 rokiem, ma dojść do całkowitej redukcji emisji CO2.
   Polska była jedynym państwem członkowskim, które nie zgodziło się na takie przepisy. Bułgaria, Rumunia i Włochy to kraje, które postanowiły się wstrzymać od głosu. Premier Polski Mateusz Morawiecki odniósł się do sprawy za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

   https://i.pl/morawiecki-o-zakazie-sprzedazy-aut-spalinowych-nie-do-zaakceptowania-przez-pis/ar/c1-17417039

   • Nie zgadzam się ani na te durne pomysły, ale bardziej nie zgadzam się, by premier nie mlbyl w stanie wpłynąc na takie regulacje narzucane jemu własnemu państwu. To jest jakiś abaurd

    • Dziwne jest to, że zdecydowana większość państw, które są w UE reprezentowane przez ludzi o zdrowych zmysłach, więc raczej rozsądnych, zagłosowała za tymi regulacjami. Trudno mi to pojąć.

 • Załaduj więcej postów

Media

Polski Fejs

Zainstaluj
×
WP Radio
WP Radio
OFFLINE RELACJA NA ŻYWO
Włącz powiadomienia Akceptuję Nie dziękuję