UE zezwala na dodawanie świerszczy do pożywienia

Pamiętajmy, że słynne kamienie milowe UE, to tylko mierniki tego, w jakim tempie Polska będzie wdrażać reformy jakie wymyśliła sobie Unia.

Na przykład w styczniu 2023 w UE uchwalono prawo, że będzie można już legalnie dodawać proszek ze świerszczy do tworzonego pożywienia. 

W konsekwencji już teraz trwa buforowanie opinii publicznej w TV, aby powoli oswajać nas z jedzeniem owadów. Wyśmienicie pokazała to pewna stacja telewizja, gdzie w programie śniadaniowym próbowano upiec placek z mąki ze świerszczy. Oprócz słów: „ale to się przecież nie lepi”, prowadzący skosztował kawałek i zdegustowany wprost na wizji wypalił: że tego się nie da jeść, po co my to robimy? 🤮 Czy nie mamy już normalnej polskiej mąki? 

Odpowiadam redaktorowi:

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

   
Artykuły w pełnej wersji dostępne są tylko po zalogowaniu.
Poniżej przydatne linki: Techniczne możliwości Polskiego Fejsa
Udostępnij ten post
Oceń tekst:
00
4 komentarze
 1. Pozycja Niemiec w UE słabnie, bo Niemcy skompromitowały się dotychczasową polityką opartą na wspólnych interesach z Rosją. Jest więc jest szansa, że głos pozostałych członków UE będzie istotniejszy, że znaczenie konserwatywnych ugrupowań będzie coraz większe, że w końcu dojdzie do zreformowania struktur UE w kierunku wspólnoty suwerennych państw. Jeśli do tego nie dojdzie to myślę, że w ciągu kilku lat UE się rozpadnie.

 2. niech sami sobie to jedzą! obrzydliwość!

 3. I jeszcze jedno. Zawsze się powtarzało, że jak nie UE, to Rosja i nie ma innego wyjścia. Uważam jednak, że jest inne wyjście i obecna sytuacja w tym pomaga.

  Po tym jak udowodniono, że Radosław Sikorski pobierał 100 tys. zł dolarów rocznie za doradzanie w Sir Bani Yas Forum i sprawdzono, że jego głosowania w UE były pozytywne dla Emiratów Arabskich, przestałem mieć złudzenia, że UE może się kiedykolwiek zmienić.

  Nie, nigdy się nie zmieni.
  To jest już chory korupcyjny układ, gdzie można kupić sobie prawie każdego i w ten sposób siłowo narzucać chore prawo innym krajom.

  Przecież w ten sposób można było nakazać Polsce zamykanie kopalni, abyśmy kupowali rosyjski gaz itp.

  Dlatego uważam, że należy się poważnie zastanawiać nad budowaniem nowej Unii gospodarczej opartej o Wielką Brytanię, Norwegię i może USA, bo przecież i tak jesteśmy od USA zależni militarnie i ekonomicznie kupując skroplony gaz.
  I stanowczo wolę amerykańską „zależność” niż „rosyjski mir”.

  Dlatego, aby potencjalnie wyjść z tej chorej Unii nie możemy pozostać sami. Szczególnie w kontekście zapędów putina.

  Taka potencjalna nowa Unia powinna być na zupełnie innych zasadach.

  Przede wszystkim bez centralnego parlamentu. Ponieważ Unia ma dotyczyć głownie preferowanych i wynegocjowanych niższych ceł na dane dobra w zamian za inne dobra w których się dany kraj specjalizuje.

  Np. Norwegia sprzedaje nam swój gaz, a my sprzedajemy Norwegii zboże na również preferencyjnych warunkach.

  Teraz też tak jest, tylko w ramach umów Europejskiego Obszaru Gospodarczego polskie kompetencje negocjacyjne dotyczące cła przejmuje sama UE.

  Natomiast gdybyśmy nie byli w UE, moglibyśmy tworzyć nowe indywidualne umowy o współpracy.

  W mojej ocenie czas, gdzie więcej otrzymywaliśmy od UE niż wpłacaliśmy, będzie się kończył lub już się skończył.

  Tym bardziej, że do UE wchodzą nowe kraje, do których będą płynęły inwestycyjne środki.
  Do nas będzie płynąć tylko tyle, aby podtrzymać wrażenie i utrzymywać rząd, który jest przychylny Unii.

  • spośród opcji UE albo Rosja zawsze mieliśmy jeszcze kierunek USA, co dramatycznie zostało ucięte po tym, jak USA wyszły z Europy Środkowej po wizycie Bidena w Berlinie. Ale ten kierunek USA (najbardziej suwerenny dla nas, bo USA dawały gwarancje, a nie odbierały za bardzo niezależności) był aktualny przynajmniej od 2015, tj. gdy PIS objął władzę. Jeszcze jest czwarty kierunek – samodzielna niezależność przez tworzenie związków w Europie Środkowej (Międzymorze), ale to i tak się może odbyć jedynie przy wsparciu i gwarancjach ze strony USA (w opozycji do Niemiec)…

Zostaw komentarz