Myśl inaczej albo zgiń w tłumie nudnej jednorodności

wyróżnij się albo skiśnij jak ogórek w słoiku

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

   
Artykuły w pełnej wersji dostępne są tylko po zalogowaniu.
Poniżej przydatne linki: Techniczne możliwości Polskiego Fejsa
Udostępnij ten post
Oceń tekst:
40
5 komentarzy
  1. Otoczenie, przyzwyczajenia, rutyna, specjalizacje, zmiany technologiczne, nowości techniczne, …, wszystko się ciągle zmienia, nie koniecznie zawsze z efektem “na lepsze” (oszczędności materiałowe i czasowe, zużycia energii, ochrona środowiska naturalnego,…). Tak jak zauważył Jan, często “lenistwo ludzi” opłacone jest kosztem trwałości (zarówno niezamierzonej jak i umyślnie zaprogramowanej), czy zmuszeniem do wydatków w związku z przejściem na inną technologię (np. sygnał TV, “terror” lobby anty smogowego, dążenia do eliminacji pojazdów spalinowych, …). Od długiego czasu odnoszę wrażenie, że wiele innowacji jest w umyślny sposób blokowanych i z premedytacją ludzkości przekazywanych w sposób “stopniowany”. Ma to na celu drenaż portfeli i bogacenie się określonego lobby. Dlatego wdrażanie następuje po odpowiednio starannie przygotowanym “gruncie”, czyli całego “otoczenia”. Stąd cała presja na zmianę mentalności. W dzisiejszej rzeczywistości jednak nie tak łatwo rozeznać się, co jest faktycznym postępem, a co zamierzonym …”terrorem ekonomicznym”.

  2. Mam taką naturę, że doceniam wartość tego co już się sprawdziło i dlatego jest we mnie wewnętrzny opór przed niesprawdzonymi nowościami. Niemniej rozumiem, że są inaczej myślący i to dzięki nim zawdzięczam obecny standard życia, możliwość korzystania z osiągnięć myśli tych, którym chciało się myśleć. Może to zabrzmi śmiesznie, ale czasami wynalazki, ulepszenia, innowacje biorą się z lenistwa, bo komuś nie chce się poświęcać całego dnia na zrobienie czegoś tam i myśli jak to coś zrobić szybciej i łatwiej.
    Ciekawy temat i bardzo dobry tekst. Gratuluję.

  3. nie wszystkie wynalazki są dobre np; bomba atomowa , chociaż patrząc z innej perspektywy wszystko może służyć i dobremu i złemu zależy jak to wykorzystać

  4. Zachęcam jednak do dłuższych tekstów zapowiedzi, aby użytkownicy zanim odblokują dos†ęp do treści, wiedzieli o czym jest ten tekst.

  5. Super, dziękuję za ten tekst.

Zostaw komentarz