Absurdy Polskie…

Gdy Polska ma jedne z najniższych cen paliw w całej UE za wyjątkiem Węgier, (które z rosyjskiej ropy nie zamierzają rezygnować), to wszyscy się nagle dziwią dlaczego u nas jest tak drogo, jakby zapomnieli, że zaatakowano naszych sąsiadów i nałożono sankcje na atakujących. Ponadto niektórzy krzyczą, że przecież można zmniejszyć akcyzę nakładaną na paliwo! Owszem można, ale tylko symbolicznie, bo przypominam jesteśmy w UE i obowiązuje zasada równego i sprawiedliwego dostępu do dóbr i usług państw członkowskich. 

Chodzi tutaj o to, że o ile stawki podatków dochodowych nie podlegają regulacjom unijnym, to minimalne poziomy podatków pośrednich już UE precyzyjnie określa.

Pełna treść postu dostępna po zalogowaniu.

Jeśli trafiłeś tutaj drogi czytelniku przypadkiem, to informuję, że Polski Fejs to alternatywne polskie, niezależne social media, które mają również podobną tablicę jak Facebook, czy Twitter, jednak różnią się przede wszystkim tym, że nie mają cenzury i pozwalają użytkownikom zarabiać pieniądze na publikacji autorskich treści. Zachęcam do zalogowania, aby móc komentować i mieć dostęp do wspomnianej tablicy.

Poniżej przydatne linki:

Główna tablica Polskiego Fejsa

Zasady konkursowe i nagrody

Techniczne możliwości Polskiego Fejsa

Jak zarabiać na Polskim Fejsie

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

   
Artykuły w pełnej wersji dostępne są tylko po zalogowaniu.
Poniżej przydatne linki: Techniczne możliwości Polskiego Fejsa
Udostępnij ten post
Oceń tekst:
61
13 komentarzy
  1. Bardzo szkoda… Myślę, że do niczego dobrego nas ta Unia nie doprowadzi

  2. Mamy czasy kryzysu, który raczej będzie jeszcze trwał dość długo. W takim czasie trzeba się nauczyć oszczędnego życia, ograniczyć konsumpcję, nie wydawać kasy na niepotrzebne rzeczy.

    • Racja ale ogrzewanie to nie jest niepotrzebna rzecz. Ci co nas tak gorliwie namawiają do poświęceń dla Ukrainy nigdy raczej marznąć nie będą. Niektórzy nawet będą liczyć gigantyczne zyski bo “gdzie 2 się bije tam 3 korzysta”

    • To konsumpcja napędza gospodarkę, żyjmy normalnie, przestańmy oszczędzać. Jak zaczniemy oszczędzać, to popadają sklepy, firmy produkcyjne, zwiększy się bezrobocie, a Polska przestanie się rozwijać.

      • Żeby “żyć normalnie”, to Twoim zdaniem Andrzej, jaki trzeba mieć dochód na osobę? Wg mnie “normalnie”, to jest rozsądnie gospodarować swoimi dochodami, czyli tak, by również zaoszczędzić na tzw. “czarną godzinę” (czyt. niespodziewane konieczne wydatki). …no chyba, że jesteś zwolennikiem utrzymywania się z wszelkich charytatywnych zbiórek?

Zostaw komentarz