Polski Fejs - Portal Społecznościowy nowych możliwości.

Dlaczego Polski Fejs?

Aby stworzyć alternatywę dla obecnie funkcjonujących serwisów społecznościowych, które prezentują informacje w sposób nieuporządkowany na podstawie tajemniczych algorytmów, a nie faktycznych naszych zainteresowań. Polski Fejs jest zupełnie inny i prezentuje na naszej tablicy posty dotyczące tych tematów, które chcemy obserwować. Ponadto Polski Fejs w każdej grupie tematycznej ma zaimplementowane klasyczne forum, gdzie można prowadzić dyskusje w uporządkowany sposób, a każda nowa odpowiedź na Forum pojawia się automatycznie na tablicy jako nowy post. Zatem Polski Fejs jako serwis społecznościowy oferuje dużo, dużo więcej, dlatego nie można go traktować jako polskiego odpowiednika pewnej popularnej social „książki”. Owszem niektóre zastosowane informatyczne mechanizmy, być może przypominają inne social media, aczkolwiek na informatyczne agregowane kwerendy takie jak: znajomi, grupy lub inne mechanizmy filtrowania treści, czy sposoby wyrażanie emocji, nie ma w Internecie wyłączności. Nie jest bowiem zastrzeżony sposób prezentowania treści w Internecie jako patent, czy tym bardziej nie jest opatentowane to, że ktoś może coś polubić lub udostępnić w jakieś technologicznej formie. Dlatego Polski Fejs chociaż ma wiele popularnych i znanych funkcji takich jak: np. grupowe rozmowy video, czy publikowanie albumów zdjęciowych, to jest zupełnie nowym – innowacyjnym podejściem do mediów społecznościowych. 

Idea

Z uwagi, że samo słowo „fejs” nie istnieje w polskim, ani tym bardziej angielskim słowniku, powoduje, że „Polski Fejs” jest szansą na stworzenie zupełnie czegoś nowego i odmienienie „fejsu” polskiego Internetu. Inne podejście Polskiego Fejsa oprócz kultury i merytoryki, charakteryzować się będzie pełnym pluralizmem i tolerancją dla różnych poglądów, czy perspektyw spojrzenia na naszą rzeczywistość. Szacunek do drugiego człowieka i zrozumienie sposobu myślenia jest esencją koncepcji powstania Polskiego Fejsa i taka myśl przyświeca twórcy Polskiego Fejsa – Radosławowi Kordowskiemu, który oprócz bycia programistą – informatykiem, jest jeszcze artystą – kompozytorem, muzykiem. 

Brak Cenzury

Polski Fejs charakteryzuje się również brakiem ideologicznej, czy politycznej cenzury. Wyjątkiem są wszelkie formy łamania polskiego prawa w tym naruszanie dóbr osobistych poprzez naruszanie art 212 mówiącego o zniesławieniu. Blokowanie takich naruszających polskie prawo treści odbywa się przez samych użytkowników Polskiego Fejsa, którzy mają dostęp do takiej blokady, (czarna flaga). Blokowanie jest możliwe, gdy wystarczająca ilość użytkowników uzna dany post za niezgodny z zasadami, czy regulaminem Polskiego Fejsa. W przypadku nieuprawnionej i niesprawiedliwej blokady naruszającej pluralizm dla różnych poglądów, blokada będzie administracyjnie odblokowywana przez Administratora.

Na Polskim Fejsie można zarabiać – wygrywać!

Za tworzenie postów, czy ich komentowanie każdy otrzymuje punkty, które można wymienić na pieniądze. Ponadto użytkownicy mogą tworzyć posty do których dostęp jest dodatkowo płatny. Ta opcja polecana jest twórcom wszelkich szkoleń, transmisji on-line, czy obszernych artykułów dziennikarskich. W każdym tygodniu organizowane są dwa konkursy gdzie można wygrać nagrody pieniężne za wygrane “diamenty” na kole fortuny lub punkty przyznawane za różne aktywności.

Promocja Dyskusji

Główną różnicą w prezentowaniu treści na Polskim Fejsie jest brak algorytmów ukrywających posty ze względu na małą ilość polubień. Na Polskim Fejsie każdy post podbijany jest na górę tablicy nie tylko poprzez wewnętrzne udostępnienie, ale przede wszystkim poprzez nowy komentarz. W ten sposób Polski Fejs zachęca do żarliwych dyskusji, a autor dyskusji otrzymuje mailowe powiadomienie, aby mógł się odnieść.

Twoja Perspektywa

Na Polskim Fejsie każdy opublikowany post, aby był widoczny dla wszystkich, a nie tylko znajomych, musi być opublikowany w konkretnej grupie tematycznej. Każda grupa tematyczna ma specjalny newsletter wysyłający powiadomienia e-mail o nowych postach tematycznych codzienne lub tygodniowo. Częstotliwość powiadomień można samodzielnie konfigurować.

Filtr Tematów

Przypisanie tworzonych postów do odpowiednich grup tematycznych ma na celu segregację wyświetlanej treści. Dzięki temu użytkownicy, którzy nie są zainteresowani postami politycznymi, nie będą widzieć tego rodzajów postów. Oczywiście wyjątkiem jest sytuacja, gdy użytkownik dodany do znajomych takowy post polityczny opublikuje.

Kultura Dyskusji

Zachowanie zasad kulturalnej dyskusji, to nie jest utopia. Udowodnił to, twórca Polskiego Fejsa prowadząc od kilku lat Blog Inna Perspektywa Rzeczywistości na którym moderował wiele żarliwych dyskusji, dbając o wysoki poziom kultury wypowiedzi i poszanowanie dla różnych niekiedy skrajnych poglądów. Niestety z uwagi na cenzurowanie pewnych treści, dyskusja na Innej Perspektywie Rzeczywistości stała się znacząco utrudniona, dlatego przyszedł czas na Polski Fejs.

Własne Grupy

Każdy użytkownik ma możliwość tworzenia własnych grup dyskusyjnych, do których może zapraszać swoich znajomych. Grupy mogą być publiczne, prywatne i ukryte. Jednakże dla zachowania porządku, grupy publiczne tworzone przez użytkowników nie są widoczne w katalogu GRUP. Dzięki temu grupy tematyczne będące w katalogu nie będą się duplikować, jak to często bywa w innych social mediach powodując chaos informacyjny. Twórca grupy ma możliwość ustawienia własnego rankingu dla zdobywców diamentów i może tworzyć odrębne własne konkursy. Ponadto może również założyć własne Forum dla stworzonej grupy.

Konto Prywatne

Polski Fejs umożliwia również korzystanie z konta prywatnego, które można aktywować w ustawieniach konta. W ten sposób publikowane posty nawet w grupach publicznych wyświetlają się tylko dla znajomych, a wszelkie wpisy nie będą indeksowane przez wyszukiwarki internetowe. Kont prywatnych nie widać również w katalogu PROFILI, nawet wówczas, gdy zostaną zweryfikowane. Od 9.04.2022 nowe konta tworzone są jako publiczne, wcześniej były tworzone domyślnie jako prywatne.

Skuteczna Reklama

Dzięki poukładaniu wszystkich publikowanych treści przez użytkowników Polskiego Fejsa tematycznie, Polski Fejs ma dużo bardziej efektywną ofertę dla reklamodawców, ponieważ reklamy mogą docierać konkretnie do osób zainteresowanych daną grupą tematyczną. Oprócz specjalnej oferty dla reklamodawców, Polski Fejs oferuje również tworzenie oficjalnych grup dla największych mediów i blogerów posiadających duże grona odbiorców. Tego rodzaju grupy będą umieszczane w Katalogu Grup Polskiego Fejsa jako oficjalne. Powyższa zasada dotyczy również osób publicznych, którzy po weryfikacji otrzymają status Profili Oficjalnych.

Dla Polonii

Polski Fejs opiera się o sieć rozproszoną i serwery satelitarne rozsiane po całym świecie, które umożliwiają Polonii sprawne korzystanie z Polskiego Fejsa prawie w każdym zakątku świata.

Technologia

Dzięki zastosowaniu infrastruktury opartej na klastrach serwerowych, co stanowi łącznie ponad 150 rdzeni i 28 TB RAMU, Polski Fejs umożliwia użytkownikom przechowywanie i przesyłanie licznych albumów zdjęciowych, czy nagrań video zachowując przy tym wysoką efektywność i skalowalność systemu. Natomiast zastosowane technologie wirtualizacyjne umożliwiają dynamiczną rozbudowę zasobów serwerowych w zależności od zwiększenia ilości i aktywności użytkowników. Architektem i administratorem  rozwiązania jest Radosław Kordowski.

Aplikacja Mobilna

W dobie coraz mniejszego zaufania do aplikacji szpiegujących telefony, powstała hybrydowa aplikacja, która na telefonach iPhone instaluje się w “locie” bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania obciążającego telefon. Aplikacja na Androida już wkrótce dostępna w sklepach.

WP Radio
WP Radio
OFFLINE RELACJA NA ŻYWO