POLEXIT

Jeszcze niedawno wyśmiałabym każdego, kto choćby go zasugerował. Wydałby się mi szaleńcem, bo przecież jak nie można być w Unii, kiedy tylko ciągniemy z niej kasę? Obawiam się, że zbyt tanio się sprzedaliśmy, zbyt drogo będzie to nas kosztować. Mogłabym podać mnóstwo powodów, dlaczego powinniśmy opuścić UE. Z każdym dniem lista wydłuża się. Jednak ja się zatrzymam na najważniejszych 10 punktach.

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

   
Artykuły w pełnej wersji dostępne są tylko po zalogowaniu.
Poniżej przydatne linki: Techniczne możliwości Polskiego Fejsa
Udostępnij ten post
Oceń tekst:
00
4 komentarze
  1. Większość nie jest za wyjściem, więc to pewnie się nie uda, ale warto o tym mówić,może dzięki temu Unia troche przyhamuje wiedząc, że w Polsce toczy się taka debata. Co do Ukrainy, nie demonizowałbym aż tak, myślę że sporo ludzi ma tam pozytywny do nas stosunek. Banderowcy to był 1% ludności,która dodatkowo sterroryzowała kolejny 1% do pomocy. Ukraina to dla nas dobry partner gospodarczy,już dawno sprzedajemy tam sporo produktów, np. ubrania, w aptekach jest masa polskich leków. Myślę,że najlepiej,gdyby Ukraina nie wchodziła do UE, miała z nami jedynie jakieś umowy handlowe,to by było najlepsze. Tylko czy mamy polityków tej rangi, którzy by to załatwili..

    pojawia sie tu dużo wątków. To, że Ukraińcy produkują i chcą sprzedawać to nie jest ich wina, naprawdę. Oni wykorzystują sytuację, jeśli mają prawne możliwości. Wina jest po stronie tych, którzy ustalili takie zasady, żę ich towary mogły zalać nasz rynek.

    odnośnie Wołynia to oczywiście ogólnie rzecz biorąc powinni odciąć się całkowicie od mordów na Polakach, ale też ten temat ma wiele aspektów, bo jest wielu Ukraińców, którzy nie wiedzą, o co chodzi, wielu, którzy uważają, że Banderowcy walczyli z Sowietami (tak było!!), są też tacy – sam rozmawiałem o Wołyniu z moją znajomą, panią Anią we Lwowie i ona stwierdziła, że ci co zabijali Polaków to byli nkwdziści, którzy potem to wrzucili na Ukraińców. I teraz uzależnianie współpracy z Ukrainą od tego, że przeproszą chyba nie jest dobrym pomysłem. Oczywiście trzeba ten temat wyjaśniać i dziwię się, że np. PIS nie załatwił ekshumacji przy okazji pomocy Ukrainie, a nawet wcześniej, gdy jeździł do nich się płaszczyć (niestety), a Polska w tym czasie cały czas miała szlaban na ekshumacje (nie wiem, czy dalej nie ma). Ale to jest temat, który trzeba załatwiać obok, bez oczekiwań, że Ukraina się całościowo wyrzeknie UPA, bo po prostu wiele ludzi tam nie jest w temacie, a wiele uważa, że UPA walczyła głównie z Sowietami, więc nie chcę się ich wyrzekać. Skomplikowany temat i – przede wszystkim – temat historyczny. Na tej zasadzie trzeba by wojować z każdym, bo Czesi zajęli Zaolzie, a Niemcy robili rzeczy dużo gorsze od UPA, bo np. w rzezi Woli wymordowali w ciągu tygodnia 60 tys. ludzi – to było największe ludobójstwo II wś. dokonane w tak krótkim czasie.

    Wołyń jest od dawna wyjaśniany, dawno już organizuje się konferencje dwustronne historyków, z naszej strony zaangażowany jest Grzegorz Motyka. Jak to jest z UPA,czy ich uważają na wschodzie za ludobójców,a na zachodzie za bohatera, to nie wiem, tyle wiem,że na zachodzie Ukrainy Bandera i szerzej UPA jest po prostu mocno kultywowany (pomniki żołnierzy UPA, Szuchewycza Bandery, ulice, tablice). Krytyka na wschodzie może wynikać z tego, że oni tłukli Sowietów, więc na pewno ci bliżej Rosji (zwolennicy) będą potępiać Banderę. Może to się z tego bierze. Ja sam jak się dowiedziałem, co wyprawiali na Wołyniu, to nie uwierzyłem w to. Autentycznie. Potrzebowałem parę miesięcy by przyswoić tę wiedzę. I rozumiem, że Ukrainiec, nawet jak się dowie, to nie uwierzy. Będzie twierdził,że to nieprawda,że to propaganda rosyjska i ja to rozumiem, bo sam to przeszedłem.

  2. Super

  3. Brawo za pierwszy artykuł, już jest na głównej stronie.

Zostaw komentarz