Chiński przepis na gospodarczy sukces!

Zainwestuj pieniądze w fundacje ekologiczne, które będą zachęcały do zmniejszenia emisji po to, aby przenieść wytwarzanie produktów do Chin!

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

   
Artykuły w pełnej wersji dostępne są tylko po zalogowaniu.
Poniżej przydatne linki: Techniczne możliwości Polskiego Fejsa
Udostępnij ten post
Oceń tekst:
00
14 komentarzy
 1. Komunizm potrafi wszystko zniszczyć

 2. Jak tak dalej będzie szło to Chiny już nie tylko gospodarczo podbiją cały świat. Będziemy (w jakimś stopniu już jesteśmy) uzależnieni w różnych dziedzinach. Nawet nie będą musieli najeżdżać sąsiednich krajów. Podbój już trwa.
  Na baczności mogą się tylko mieć sąsiednie kraje. Tajwan, Mongolia, Korea i Rosja. Rosja z Syberią jest już na celowniku Chin.
  Więc co mamy robić? Mówić jak jest. Obnarzać hipokryzję i głupotę Unii.

 3. Oj same półprawdy:
  1. Chiny w zakresie OZE inwestuja najwiecej na świecie, Oczywiscie tez inwestują w elektrownie weglowe budując je na zapas…podobnie jak miasta.
  2. Proszę sprawdzić realny mix energetyczny Chin jest lepszy od… POLSKIEGO. Czyli innymi słowy w chinach z OZE + EJ produkuje sie % wiecej energii niz w miksie polskim…
  3. Zgadzam sie co do aktualnej produkcji ACU ale tu teoria spiskowa bo własnie Chinczycy już wypuścili już pierwsze batere SODOWE a ten pierwiastek jest wszedzie na swiecie. Ale zgadzam sie ze w tej chwili jestesmy uzaleznieni przez globalizacje od panaeli słonecznych, falowników i akumulatorów produkowanych w Chinach. Wiec trzeba mocno wspierac producentów europejskich i skrócic łancuchy dostaw i globalizacje do UE w głównej mierze.
  4. UE musi postawić na elektryfikacje transportu , ogrzewania ponieważ w samej UE nie mamy Ropy, Wegla kamiennego oraz gazu tez niewiele. Sama Polska wydaje 160 mld zł na te surowce w tym wiekszosc na rope… Po co tak marnotrawić nasz kapitał zamiast inwestowac go w nasze zrodła energii w postaci OZE a moze kiedyś EJ…

  • @marek-grys
   1 oraz 2 Napisałem przecież, że inwestują w OZE, aby w tym samym czasie zwiększać inwestycję w węgiel. MIX energetyczny w Polsce tez jest duży, tylko rzeczywiste wykorzystanie energii z OZE jest na małym poziomie, bo to, że wybudowana elektrownia wiatrowa ma daną moc, nie przekłada się na faktyczny udział tej mocy. Bo faktyczna produkcja energii z OZE jest zależna od optymalnych warunków atmosferycznych. Dlatego Chiny muszą mieć stałe i pewne dostawy energii i dlatego rozwijają elektrownie węglowe, a OZE stanowi wsparcie.
   3. Nie da się wspierać producentów europejskich, skoro minerały ziem rzadkich są głównie w Chinach! I tutaj nie tylko chodzi o lit!
   4. w Polsce mamy ogromne złoża węgla, tylko mamy zakaz inwestowania w odkrywania nowych ścian, dlatego musimy nieopłacalnie schodzić głębiej. To jest głupota! Dlatego też musimy importować węgiel, bo mamy europejski zakaz inwestowania w kopalnie jeśli chodzi o tworzenie nowych szybów. Wszystko przez ludzi popierających PO i 3 Drogę, którzy nie mają o tym pojęcia, że marnujemy możliwość wydobywania polskiego węgla, bo Pani Kopacz w 2014 nas do tego zobligowała! Owszem powinniśmy inwestować w OZE, w atom, ale do czasu gdy nie będziemy mieć atomu powinnismy spalać polski węgiel i inwestować w nowe szyby, czego przez decyzje rządu PO w 2014 nie możemy czynić. To jest głupota!

   • 1 i 2 Ale własnie mówie ze Chinczycy potrafia wykorzystac OZE u EJ by zasilać ich miasta i fabryki…inwestują w infrastrukture energetyczną wiec REALNY mix energii jest lepszy od polskiego. I ciagle z roku na rok zwiększaja inwestycje w tym zakresie bo im sie to opłaca. Wiec zobacz realny mix roczny… dziś powoli weglowe i EJ stają sie wsparciem OZE i tzw backupem…ale za 10-20 mogą zostac wyeliminowe odpowiednimi magazynami . W tym kierunku to zmierza… tak myśli wiekszośc świata poza USA czy Indiami.
    3. Masz jakies rozwiazanie tej sytuacji ? Należało myslec 10 lat temu… i pozyskiwać… mówie o acu sodowych tego nam nie zabiorą 🙂 Lit i kobalt wówczas niepotrzebny. Po drugie złoża litu spore pozyskiwane z wody są w Ameryce południowej.
    4. Tu juz połynąłes na całego… w skrócie dupe mamy… nie ma magicznego wegla na poziomie 300 m i zawsze bedziemy przegrywac z USA czy Australia gdzie wydajnosc u nich jest 10 krotnie wieksza… i po co sie kopac z koniem… wszystkie kraje w UE zamkneły kopalnie wegla kamiennego poza Polską i Czechami. Bezsens jest dopłacąc rocznie do nich 8 mld. zł dac odprawy górnikom zostawie 2-3 prywatne w tym Bogdankę a górników do budowy wiatraków zatrudnić – bardziej bezpieczna praca. Tu poczytaj o sytuacji… https://oko.press/wydobycie-wegla-w-2023-cofnelo-sie-do-1910
    Nasz wegiel jest cholerni drogi, niesprzedawalny poza naszymi granicami…owszem bedzie spalany przez nasze elektrowni produkując drogi prąd…

    • @marek-grys

     1 i 2. Chociaż moc OZE w Chinach stanowi niby ponad 50% w mix energetycznym, to jednak ta moc nie jest w pełni wykorzystana, bo energia z OZE uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Dlatego największy udział w produkcji energii elektrycznej Chin miał węgiel (63 procent), hydroelektrownie (14 procent), energia wiatrowa (9 procent), atom (5 procent), fotowoltaika (5 procent), gaz ziemny (3 procent) i biomasa (1 procent). Zatem łącznie OZE stanowiły prawie 30 procent zainstalowanej mocy wytwórczej w Chinach. Zatem bzdurę Pan napisał, że węgiel w Chinach jest tylko wsparciem. Jest wręcz odwrotnie! Gdyby było inaczej emisja Chin by spadała, a nie rosła!

     3. Rozwiązaniem jest referendum w Polsce z pytaniem: czy Polska powinna odejść od ETS i do czasu wybudowania elektrowni atomowych inwestować w budowę nowych szybów węglowych, aby wydobycie polskiego węgla było bardziej opłacalne.

     4. Co więcej na terenie Polski znajduje się niemal 65 miliardów ton węgla kamiennego (a rocznie wydobywamy zaledwie 49 milionów ton). I nie dlatego, że ten węgiel jest głęboko, tylko dlatego, że poprzez przepisy UE do których zobowiązał nas rząd PO -PSL w 2014 roku, nie możemy tego węgla efektywnie wydobywać poprzez odkrywanie nowych ścian, tworzenie nowych szybów, tylko zmuszeni jesteśmy do wydobywania węgla, który jest coraz droższy w wydobyciu, bo jest coraz głębiej. Zatem powinnismy odejść od tych zobowiązań i uruchamiać nowe szyby węglowe (nowe ściany) do czasu, gdy zbudujemy elektrownie atomowe. Oprócz tego oczywiście powinniśmy inwestować w OZE, bo węgla mamy na 1000 lat, ale tego opłacalnego w wydobyciu na około 50 lat. Dlatego powinnismy ten węgiel wydobywać do momentu uzyskania energetycznej alternatywy. Czyli powinniśmy działać tak samo jak Chiny, czyli inwestować w nowe sposoby ekologicznego spalania węgla i zarazem rozwijać OZE. Pamiętajmy jednak, że instalacje wiatrowe, czy fotowoltaiczne wytrzymują efektywnie max 20 lat, zatem to nie jest zbyt długowieczna inwestycja.

     • @marek-grys

      Rozwój energetyki w Polsce został upośledzony przez presję unijną. Technologie i tak rozwijałyby się u nas w naturalny sposób, ale przez naciski ludzie zostali mocno zniechęceni do zielonych źródeł, owszem korzystają z nich, bo są dotacje, ale nie przebiega to naturalnie. Kończą się złoża węgla i ropy – więc ceny tych surowców będą rosły z roku na rok, a więc ludzie SAMI zaczęliby szukać alternatyw. Nie jest potrzebna żadna odgórna presja, która przez centralne sterowanie powoduje głębokie problemy, jak np. niszczenie dostępu do zasobów węgla czy kosmiczne obciążenia finansowe, które elektrownie mogły wykorzystać na rozwój. Japonia robi to, co my jeszcze 20 lat temu, pielęgnuje elektorwnie węglowe i rozwija technologie spalania węgla. U nas tez byliśmy ustawieni na kierunek rozwoju technologii spalania, które moglibyśmy później sprzedawać (choćby do państw 3 świata), ale Unia kazała nam ukręcić przemysł węglowy. Przecież nie jest tak, że bez Unii kopcilibyśmy węglem przez kolejne 1000 lat, ale zmiany odbyłyby się naturalnie i na pewno w sposób znacznie dla nas korzystniejszy.

     • 1.2 Poprosze o dane na które się powołujesz… ja mówie o danych z 2023 r….I co z tego ze OZE sa oparte o warunki. To sobie nałóz wykres produkcji pradu ze słońca na wykres produkcji energii z wiatru
      Ostatni wykres na dole https://ziemianarozdrozu.pl/zrozumiec-transformacje-energetyczna-scenariusz-0-stan-obecny/
      3. Bzdura wybacz 🙂 Problem z ETS ma tylko Polska i żaden inny kraj… ETS został wprowadzony 3 lata przed naszym przystapieniem wiec mieliśmy 20 lat by sie przygotowac. Nie da sie wyjśc z ETS nie wychodząc z UE…proste i nikt w UE nie bedzie nam dobrze robić skoro my mieliśy to w dupie….Pierwsza EJ powstanie za 15 lat realnie wiec by zastapic zrodła weglowe EJ potrzebujesz 50 lat… Twoje referendum jest chore 🙂
      4. Nie , wszystkie kraje UE doszły do tego samego wniosku i zlikwidowały swoje kopalnie wegla… mówisz o teorii ze tam jest wegiel na sensownych poziomach i bedzie tani w wydobyciu… NIE bedzie i po cholere przeznaczac setki mld zł na to skoro mozna kupic tani wegiel na świecie… 86 % mocy wytwówrczych na swiecie jest otwieranych w OZE wiec tego wegla bedzie od cholery na rynku Popyt maleje podaż podaż na podobnym poziom wiec to oznacza tani wegiel dla Polski.

      Jedyne rozwiazanie to szybka inwestycja w OZE… i wspieranie polskich pomysłów To ma przyszłośc zamiast kopac sie z koniem czyli UE https://www.gramwzielone.pl/energia-wiatrowa/20182116/polski-wiatrak-w-dwa-lata

  • Zmuszanie ludzi na siłę do przechodzenia na OZE jest niedorzeczne. Rozumiem, że dobrze jest oddychać czystym powietrzem, a nie smrodem z pieców ogrzewanych węglem lub czymkolwiek oraz spalinami z aut. Nie można jednak na siłę wprowadzać tych zmian. W skali makro spalanie węgla przez nasze elektrownie jest dużo mniej szkodliwe niż to miało miejsce kiedyś. Owszem od węgla trzeba odchodzić, ale nie w ten sposób.
   Uzależnianie się energetyczne od Chin, czy od jakiegoś innego kraju jest niebezpieczne. Już to z Rosją przerabialiśmy. Na razie nie mamy elektrowni jądrowych, OZE nigdy nie wyprodukują potrzebnej energii dla kraju. Natomiast mamy węgiel. I powinniśmy go wykorzystać oraz stopniowo wdrażać nowe źródła pozyskiwania energii.
   To co proponuje Unia jest poprostu powolnym samobójstwem. Irracjonalne wprowadzenie pseudoekologii zabija gospodarczo kraje unijne. A komu jest to na rękę? Chinom jak najbardziej. Oni dzierżą obecnie w swoich rękach zasoby, technologie, mają mnóstwo ludzi i wiedzą czego chcą. I nie jest to teoria spiskowa. Niedawno Putin uważany był za demokratę i przyjaciela uciśnionych. Kto mówił, że jest mordercą i dąży do wojny uważany był za wariata.

 4. Pan Jezus wskrzeszał zmarłych,oby teraz wybudził Polskę z głębokiego snu.Przekonamy się w czerwcu,jak wielu będzie obudzonych🤔

 5. Czyżby chiński komunizm znalazł metodę na pokonanie zachodniego porządku świata?

 6. Wina za zielone szaleństwo spada na UE, a konkretnie na lewicę i liberałów. U nas PiS też do tego przyłączył się. Na kogo więc głosować? Kto ma szansę zatrzymać to szaleństwo? Może potrzebne są masowe protesty uliczne.

Zostaw komentarz