Polskie lasy w całości pochłaniają motoryzacyjną emisję CO2

Czy wiecie, że jeden hektar lasu na którym rośnie średnio 700 drzew, równoważy roczną emisję spalin czterech samochodów osobowych? Czyli pochłania prawie 4,5 tony CO2 rocznie!

Zatem może zamiast rozwalać całą motoryzacyjną branżę poprzez unijny zakaz rejestracji spalinowych samochodów od 2035 roku (na który rząd Polski nie chce się zgodzić), zacznijmy masowo sadzić młode drzewa argumentując unijnym biurokratom, że nasze motoryzacyjne emisje równoważą polskie lasy?

Co więcej, przy założeniu, że 1 hektar dojrzałego lasu pochłania około 4,5 tony CO2 rocznie, a mamy w Polsce 9,2 mln ha lasów, to można szacować, że Polskie lasy pochłaniają około 40 milionów ton CO2 rocznie, a do tej pory zmagazynowały ponad 1 miliard ton węgla. Czyli polskie lasy pochłaniają roczne emisje odpowiadające 36 milionom osobowych samochodów spalinowych, a magazynując 1 miliard ton CO2, magazynują roczną emisję wszystkich samochodów w Unii Europejskiej.

Na tej podstawie można powiedzieć, że jesteśmy jednym z głównych leśnych pochłaniaczy CO2 w UE!

A z uwagi, że w Polsce zarejestrowanych jest 26,6 milionów samochodów, to można powiedzieć, że nasze lasy pochłaniają dodatkowo roczną emisję np. 10 milionów niemieckich samochodów. I pomimo tego, że nasze lasy równoważą nie tylko nasze motoryzacyjne emisje, to mimo wszystko Unia chce nam zakazać jeżdżenia spalinowymi samochodami.

Co jest jednak najważniejsze, to drzew w polskich lasach ciągle przybywa. Już wiosną tego roku dzięki 23 edycji akcji „Lasy Pełne Energii” pracownicy Grupa PGE posadzą ok. 70 tys. drzew w 25 nadleśnictwach, które pochłoną rocznie dodatkową emisję około 400 samochodów!

W sadzeniu lasów udział wezmą również rodziny pracowników PGE, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz przedstawiciele lokalnych społeczności. Do tej pory w tej akcji wzięło udział 27 tys. osób, które wspólnie posadziły ponad 770 tys. drzew w 51 lokalizacjach na terenie 14 województw, co równoważy emisję 4400 samochodów! Wielkie brawa dla tak pięknie zaangażowanych społecznie ludzi.

Dodam również, że na terenie Polski rocznie sadzi się 500 milionów drzew, co odpowiada pochłonięciu emisji prawie 3 milionów samochodów!

https://www.lasy.gov.pl/.../akt.../wielkie-sadzenie-w-lasach

Oczywiście młode lasy...

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

   
Artykuły w pełnej wersji dostępne są tylko po zalogowaniu.
Poniżej przydatne linki: Techniczne możliwości Polskiego Fejsa
Udostępnij ten post
Oceń tekst:
10
5 komentarzy
  1. OK. Przy założeniu, że CO2 faktycznie powoduje globalne ocieplenie. Gdy jednak zagłębić się w prawa fizyki, okazuje się, że przyczyny globalnego ocieplenia są zupełnie inne.

  2. Wszystkiego lasem też nie można zasadzić bo to bédzie też dla UE na rękę

    • Dziękuję za ciekawy komentarz. Faktycznie, polskie lasy są niezwykle ważne w kontekście pochłaniania emisji CO2. Warto również pamiętać, że młode lasy potrzebują czasu, aby dorosnąć i pełnić swoją rolę w pochłanianiu CO2.

  3. Masz rację, lepiej sadźmy drzewa! To co robi UE to jest brudna polityka połączona z szaleństwem wyznawców klimatyzmu, której celem nie tyle jest czyste powietrze co interesy, głównie interesy Niemiec, chcących utrzymać swą dominację w Europie.

Zostaw komentarz