Ekspertka od broni była pod wpływem alkoholu przy śmiercionośnym strzelaniu Aleca Baldwina

Ekspertka od broni była pod wpływem alkoholu przy śmiercionośnym strzelaniu Aleca Baldwina

Ekspertka od broni była pod wpływem alkoholu przy śmiercionośnym strzelaniu Aleca Baldwina

Co się stało?

W październiku 2021 roku, na planie filmowym w Santa Fe w stanie Nowy Meksyk, doszło do tragicznego w skutkach incydentu. Alec Baldwin, aktor i producent filmowy, przypadkowo zastrzelił Halynę Hutchins, operatora kamery, a także ranił reżysera Joela Souzę. Okazało się, że ekspertka od broni, Hannah Gutierrez-Reed, która dostarczyła pistolet użyty przez Baldwina, była pod wpływem alkoholu.

Kim jest Hannah Gutierrez-Reed?

Hannah Gutierrez-Reed to ekspertka od broni z Luizjany. Pracowała dla firmy Armorer’s Guild Inc., która dostarcza broń na potrzeby produkcji filmowych. Miała już na swoim koncie kilka udanych projektów filmowych i zdobyła uznanie w branży.

Jakie były okoliczności incydentu?

Według relacji świadków i informacji podanych przez policję, Baldwin miał wykonać scenę strzelania z pistoletu Colt .45 kaliber ACP. Gdy przystąpił do ćwiczeń przed nagraniem ujęcia, Gutierrez-Reed przekazała mu broń po wcześniejszym sprawdzeniu jej stanu technicznego. Niestety, okazało się, że w magazynku znajdowała się jedna kula, która trafiła operatora kamery w klatkę piersiową i zabiła ją na miejscu. Reżyser Souza został ranny.

Co odkryto podczas dochodzenia?

Podczas dochodzenia wykryto, że Gutierrez-Reed była pod wpływem alkoholu w momencie incydentu. Badanie krwi wykazało, że miała 0,087% alkoholu we krwi – ponad dwukrotnie więcej niż dopuszczalna norma dla osób prowadzących pojazdy w stanie Nowy Meksyk. W wyniku tego odkrycia została oskarżona o niedbalstwo i naruszenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa na planie filmowym.

Jakie są konsekwencje dla Gutierrez-Reed?

Gutierrez-Reed została oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci Hutchins oraz uszkodzenie ciała Souzy. Grozi jej do 15 lat więzienia za każde z tych przestępstw. Ponadto może stracić swoją licencję na posiadanie broni palnej oraz stanowisko ekspertki od broni.

Jakie są konsekwencje dla branży filmowej?

Incident ten wywołał wiele kontrowersji i poruszył kwestię bezpieczeństwa na planach filmowych. Wiele osób zaczęło kwestionować praktyki stosowane w branży filmowej, w tym korzystanie z broni palnej na planie. W odpowiedzi na to wiele firm produkcyjnych wprowadziło nowe procedury bezpieczeństwa, a niektóre nawet zdecydowały się całkowicie zrezygnować z użycia broni palnej.

Podsumowanie

Incident na planie filmowym w Santa Fe był tragicznym wydarzeniem, które poruszyło wiele kwestii dotyczących bezpieczeństwa na planach filmowych. Odkrycie, że ekspertka od broni była pod wpływem alkoholu, tylko pogłębiło kontrowersje i skłoniło do przemyślenia praktyk stosowanych w branży filmowej. Mam nadzieję, że ten incydent będzie impulsem do wprowadzenia bardziej rygorystycznych procedur bezpieczeństwa i zapobiegnie podobnym tragediom w przyszłości.

Udostępnij ten post
Oceń tekst:
00

Zostaw komentarz