Idea Polskiego Fejsa

Polski Fejs, to nie jest kopia pewnej popularnej social „książki”. Aczkolwiek zastosowane tutaj informatyczne mechanizmy, być może przypominają inne social media. Zaznaczam jednak, że informatyczne agregowane kwerendy takie jak: znajomi, grupy lub inne mechanizmy filtrowania treści, czy sposoby wyrażanie emocji, nie ma w Internecie wyłączności. Nie jest bowiem zastrzeżony sposób prezentowania treści w Internecie jako patent, czy tym bardziej nie jest opatentowane to, że ktoś może coś polubić lub udostępnić w jakieś technologicznej formie.

Ponadto z uwagi, że samo słowo „fejs” nie istnieje w polskim, ani tym bardziej angielskim słowniku, powoduje, że „Polski Fejs” jest szansą na stworzenie zupełnie czegoś nowego i odmienienie „fejsu” polskiego Internetu. Inne podejście Polskiego Fejsa oprócz kultury i merytoryki, charakteryzować się będzie równie tym, że nie będzie tutaj cenzury ideologicznej, a jedynie reakcja, gdyby ktoś swoimi wpisami łamał polskie prawo. I tej kultury wypowiedzi i przestrzegania ogólnie przyjętych zasad mam nadzieję, że każdy z Was będzie przestrzegał.

Z uwagi jednak, że jako twórca tego miejsca jestem tylko sam, niestety nie będę w stanie zawsze zareagować. Dlatego każdy z Was ma dostęp do specjalnej funkcji czerwonej flagi, którą może przyznać danej osobie, jeśli uzna, że łamie prawo lub wypowiada się obelżywie o drugim człowieku. Jednakże jedna przyznana czerwona flaga nie wystarczy, aby kogoś cenzurować. Dopiero kilka czerwonych flag przyznanych przez Was danemu użytkownikowi spowoduje uruchomienie automatu, który na jakiś czas będzie użytkownika blokować.

Zatem to wszystko będzie się działo poza moją kontrolą, będę jednak obserwował sposób przyznawania flag, czy czasem nie są to roboty lub inne zorganizowane hejterskie konta. Jeśli jednak dana osoba pomimo tego rodzaju uzasadnionych ostrzeżeń, nadal będzie łamała zasady, dopiero wówczas może zostać zablokowana na stałe lub okresowo.

Udostępnij ten post
Oceń tekst:
00