SUMIENIE W RELIGII I ETYCE

SUMIENIE W RELIGII I ETYCEPytania, które stawiają sobie ludzie od czasów najdawniejszych do dzisiaj są różne, na jedne znamy odpowiedzi na inne nie. Jednym z takich nurtujących ludzkość pytań jest pytanie o to czym jest sumienie? co nazywamy sumieniem ? Jakie znaczenie ma dla człowieka? W definicji Kościoła Katolickiego sumienie to wewnętrzny głos skłaniający człowieka do czynienia dobra i do unikania zła. Dzięki rozumowi człowiek potrafi rozpoznać, co jest dobrem, a co złem moralnym.„Albowiem tym, co zawiera jego wnętrze, przerasta człowiek cały świat rzeczy, a wraca do tych wewnętrznych głębi, gdy zwraca się do swego serca, gdzie oczekuje go Bóg, który bada serce i gdzie on sam pod okiem Boga decyduje o własnym losie” (KDK 14).

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

  
Logowanie jest konieczne, bo treści publikowane na Polskim Fejsie nie zawsze zgodne są z ogólnym przekazem głównych mediów. Dlatego tylko zalogowanie umożliwia odszyfrowanie części artykułów, aby nie była widoczna dla botów wyszukiwarek, które mogłyby Polskiego Fejsa ocenzurować. Ponadto zalogowanie wspiera Polskiego Fejsa i autorów opublikowanych artykułów.
Poniżej przydatne linki:Techniczne możliwości Polskiego FejsaOpcje współpracy dla innych niezależnych redaktorów

Zachęcamy również do wsparcia naszej działalności publicystycznej i funkcjonowanie Polskiego Fejsa poprzez zakup BitFejsów.
2 komentarze
  1. Uważam, że współczesny człowiek, nawet ten religijny ma problem z sumieniem, a to dlatego, że świat kusi go prawem do ustanawiania własnych (subiektywnych) norm etycznych, takich, które są “obrońcami”, które biorąc w obonę nasz czyn mówią np. przecież inni też tak postępują. Prawemu sumieniu współczesnego człowieka zagraża relatywizm etyczny.

  2. @radoslaw-kordowski zapraszam do lektury

Zostaw komentarz

WP Radio
WP Radio
OFFLINE RELACJA NA ŻYWO