Psie Pole 1109

Przed niemal dziewięciuset laty na Psim Polu stoczyła się potężna bitwa, w której wojska Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego pod dowództwem cesarza Henryka V zostały rozgromione przez rycerzy polskiego księcia, Bolesława Krzywoustego. Pobojowisko pokryte tysiącami trupów zaroiło się sforami psów. Co dziś zostało z tej legendy?

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

  
Logowanie jest konieczne, bo treści publikowane na Polskim Fejsie nie zawsze zgodne są z ogólnym przekazem głównych mediów. Dlatego tylko zalogowanie umożliwia odszyfrowanie części artykułów, aby nie była widoczna dla botów wyszukiwarek, które mogłyby Polskiego Fejsa ocenzurować. Ponadto zalogowanie wspiera Polskiego Fejsa i autorów opublikowanych artykułów.
Poniżej przydatne linki:Techniczne możliwości Polskiego FejsaOpcje współpracy dla innych niezależnych redaktorów

Zachęcamy również do wsparcia naszej działalności publicystycznej i funkcjonowanie Polskiego Fejsa poprzez zakup BitFejsów.
1 Komentarz
  1. Odnośnie nazwy “Psie Pole” moja teoria jest taka, że od tego miejsca wojska Krzywoustego niczym myśliwskie psy za zwierzyną łowną pogoniły i przegoniły niemieckie oddziały z polskich ziem.

Zostaw komentarz

WP Radio
WP Radio
OFFLINE RELACJA NA ŻYWO