Polskie interesy w wojnie na Ukrainie

Czasem się mówi, że w tej wojnie realizujemy interesy USA, które nas w dodatku wpychają do wojny.W USA są dwie frakcje: jedna opowiada się za tym, by ocalić Rosję, która jest potrzebna jako silny kraj (m.in. Kissinger chce, by Ukraina się zrzekła niektórych terytoriów i ograniczyła działania wojenne). Ale jest też frakcja, która optuje za wykończeniem Rosji (zmiana władzy, rozbicie polityczne, zakończenie imperialnych planów). USA walczy z Rosją, bo dla nich to sojusznik Chin, ta wojna jest elementem wojny z Chinami. I na Pacyfik zapewne przeniesie się w ciągu paru następnych lat (wtedy moze się okazać, że USA znikną z Europy Środkowej).

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

  
Logowanie jest konieczne, bo treści publikowane na Polskim Fejsie nie zawsze zgodne są z ogólnym przekazem głównych mediów. Dlatego tylko zalogowanie umożliwia odszyfrowanie części artykułów, aby nie była widoczna dla botów wyszukiwarek, które mogłyby Polskiego Fejsa ocenzurować. Ponadto zalogowanie wspiera Polskiego Fejsa i autorów opublikowanych artykułów.
Poniżej przydatne linki:Techniczne możliwości Polskiego FejsaOpcje współpracy dla innych niezależnych redaktorów

Zachęcamy również do wsparcia naszej działalności publicystycznej i funkcjonowanie Polskiego Fejsa poprzez zakup BitFejsów.
4 komentarze
  1. Bo usa ma w tym interes inaczej by ich tu nie było …. co do wsparcia ukrainy to humanitarne tak , wojskowe nie chyba ,że będą kupować sprzęt od nas to tak ale na pewno nie za darmo bo to nie leży w naszym interesie

  2. Od początku popieram opcję pomocy Ukrainie, a obecnie tym bardziej ponieważ Ukraina ma duże szanse na wygranie wojny obronnej, co wiąże się z dużym osłabieniem Rosji, która będzie musiała na dziesięciolecia zapomnieć o swych imperialnych ambicjach, czyli przestanie nam zagrażać. Słabsza Rosja to także słabsze Niemcy co również jest dla nasz korzystne. Dziś ponosimy spore koszty pomocy Ukrainie, ale w perspektywie 10 lat, po zwarciu sojuszów z krajami środkowej Europy oraz z Ukrainą będziemy krajem bezpiecznym pod każdym względem. Dziś wiele zależy od USA, ale jak widać Stany Zjednoczone prowadzą politykę aktywnego i skutecznego wspierania Ukrainy, a więc w moim przekonaniu korzystną dla nas. Jeśli nic się w polityce USA nie zmieni to w naszym regionie sporo dobrego dla nas, dla przyszłości Polski będzie można zbudować. Szansa jest, więc trzeba ją wykorzystać.

    • usa intenstwnie pomaga Ukrainie, ale ich interesy nie sa do konca zbiezbe z naszymi. powinnismy prowadzic własną polityke, korzystajac przy okazji z faktu, ze czesto bywa oba zbiezna z amerykańską. trzeba uwazac jednak, bo nie wszystkie rozwiazania ktore ida z usa sa dobre

      • Zgadzam się i cieszę się, że tak się dzieje. Nasz prezydent, premier a także Jarosław Kaczyński są aktywni reprezentując w kontaktach z Ukrainą polską rację stanu.

Zostaw komentarz

WP Radio
WP Radio
OFFLINE RELACJA NA ŻYWO