Poezja

Poezja Z greckiego poíesis - tworzenie, wytwórczość Jednak czy można ją zdefiniować ? Poezja jest natchnieniem, iskrą Bożą czy rzemiosłem ? a może formą wyrażania emocji poprzez sztukę?Od razu nasuwa się na myśl pytanie czy słowo pisane jest formą sztuki ?Według dobrze nam znanego słownika PWN jest to«dziedzina działalności artystycznej wyróżniana ze względu na reprezentowane przez nią wartości estetyczne; też: wytwór lub wytwory takiej działalności»Skoro sztuka ma na względzie wartości estetyczne, pozwolę sobie na stwierdzenie ,iż poezja jest sama w sobie dążeniem do czystej estetyki, pozwala fantazjować, oddawać się marzeniom, poprzez  świat wyobraźni  otwiera nam bramy do twórczości. Ma moc stwarzania w ludzkich umysłach, tego co wydawało by się niemożliwe w rzeczywistości, jest jak podróż w nieznane zdolny przeszyć na wskroś dusze i serce zarówno autora jak i czytelnika.

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

  
Logowanie jest konieczne, bo treści publikowane na Polskim Fejsie nie zawsze zgodne są z ogólnym przekazem głównych mediów. Dlatego tylko zalogowanie umożliwia odszyfrowanie części artykułów, aby nie była widoczna dla botów wyszukiwarek, które mogłyby Polskiego Fejsa ocenzurować. Ponadto zalogowanie wspiera Polskiego Fejsa i autorów opublikowanych artykułów.
Poniżej przydatne linki:Techniczne możliwości Polskiego FejsaOpcje współpracy dla innych niezależnych redaktorów

Zachęcamy również do wsparcia naszej działalności publicystycznej i funkcjonowanie Polskiego Fejsa poprzez zakup BitFejsów.
6 komentarzy
  1. Oczywiście, że można

  2. Najbardziej przypadła mi do gustu, do serca i do umysłu, definicja poezji Edgara Allana Poe – “Poezja jest rytmicznym tworzeniem piękna za pomocą słów”. Wobec tego dla mnie poetą jest ten, kto tę sztukę opanował na tyle, że swoich czytelników potrafi strofami wiersza zachwycić.

  3. Myślę, że najczęściej w poezji wyraża się swoje emocje

Zostaw komentarz

WP Radio
WP Radio
OFFLINE RELACJA NA ŻYWO