Historia Pomocy Społecznej

Pomoc społeczna jest to działalność polityki społecznej państwa, mająca na celu umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężenie trudnych sytuacji życiowych, których nie są one w stanie pokonać, wykorzystując własne środki, możliwości i uprawnieniaW Polsce wg ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej pomoc społeczną określa się jako instytucje polityki społecznej mającą na celu pomoc osobom i rodzinom w przezwyciężeniu trudnych sytuacji życiowych i doprowadzenia do usamodzielnienia. Jan Rosner przez politykę społeczną rozumiał działalność państwa i organizacji społecznych w dziedzinie kształtowania warunków bytu i pracy zmierzającą do optymalnego zaspokajania indywidualnych i społecznych potrzeb ludności.

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

  
Logowanie jest konieczne, bo treści publikowane na Polskim Fejsie nie zawsze zgodne są z ogólnym przekazem głównych mediów. Dlatego tylko zalogowanie umożliwia odszyfrowanie części artykułów, aby nie była widoczna dla botów wyszukiwarek, które mogłyby Polskiego Fejsa ocenzurować. Ponadto zalogowanie wspiera Polskiego Fejsa i autorów opublikowanych artykułów.
Poniżej przydatne linki:Techniczne możliwości Polskiego FejsaOpcje współpracy dla innych niezależnych redaktorów

Zachęcamy również do wsparcia naszej działalności publicystycznej i funkcjonowanie Polskiego Fejsa poprzez zakup BitFejsów.
3 komentarze
  1. Moim zdaniem aktualnie rządzący, jak nikt z ich poprzedników, w bardzo dużym stopniu wyręczyli jednostki organizacyjne pomocy społecznej”, wprowadzając odgórne kryteria. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej jednak doprowadziło to do skomplikowanej gmatwaniny prawnej, której nie widać końca, np. aktualnie wszelkie dopłaty do “energii cieplnej” (węgiel, olej opałowy, gaz, prąd elektryczny), a im bardziej skomplikowane przepisy, tym większe pole do nadużyć.
    Do tego, na pewno “prędzej niż później” wtrąci się “ze swymi szkodliwymi mackami do UE” krytyka opozycji, więc trzeba się liczyć z następną presją i z tej strony, bo Polacy mają “psioczyć” na aktualnie rządzących, by ich wyeliminować przy wyborach.

  2. @radek Zapraszam do lektury

Zostaw komentarz

WP Radio
WP Radio
OFFLINE RELACJA NA ŻYWO