Flasza Kleista – początki elektryczności

Jeszcze nasze babcie z trwogą wpuszczały monterów kabli elektrycznych do swoich domów. We wsi, w której mieszkam, były to lata 1960. Dziś siedzimy sobie wygodnie przed ekranem komputera przy zapalonej lampce, w pokoju świeci się żarówka, słuchamy muzyki w słuchawkach. Elektryczność jest wszechobecna.Parę dni temu miałem okazję spacerować po Kamieniu Pomorskim - mieście von Kleista; eksplorowałem nawet wnętrza świetnie dziś utrzymanego dworku, w którym mieszkał. Ten niemiecki fizyk, mieszkający w będącym dziś w granicach Polski miasteczku, stoi za epokowym odkryciem.

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

  
Logowanie jest konieczne, bo treści publikowane na Polskim Fejsie nie zawsze zgodne są z ogólnym przekazem głównych mediów. Dlatego tylko zalogowanie umożliwia odszyfrowanie części artykułów, aby nie była widoczna dla botów wyszukiwarek, które mogłyby Polskiego Fejsa ocenzurować. Ponadto zalogowanie wspiera Polskiego Fejsa i autorów opublikowanych artykułów.
Poniżej przydatne linki:Techniczne możliwości Polskiego FejsaOpcje współpracy dla innych niezależnych redaktorów

Zachęcamy również do wsparcia naszej działalności publicystycznej i funkcjonowanie Polskiego Fejsa poprzez zakup BitFejsów.
2 komentarze
  1. Gdyby dziś naukowcom, wynalazcom, udało się ujarzmić pioruny, zmagazynować ich energię, to byłoby coś co rozwiązałoby energetyczne problemy świata.

Zostaw komentarz

WP Radio
WP Radio
OFFLINE RELACJA NA ŻYWO