Dlaczego szkalujący JPII film jest kłamliwy i niebezpieczny?

Dlaczego szkalujący film pt. „Franciszkańska 3” jest kłamliwy i niebezpieczny? Bo manipulacja polega na tym, że film insynuuje, że pojawiły się jakieś nowe dowody, a faktycznie, nie zawiera żadnych nowych dowodów oprócz tych, które znane są opinii publicznej od lat.Wspomniane rzekome dowody były najczęściej preparowane przez służby komunistyczne i były już przedmiotem analiz historyków 15 lat temu przy procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II.W ten sposób autorzy próbują wykreować wrażenie, że odkrywają coś zupełnie nowego, a w rzeczywistości jedyną nowością jaka płynie z tego filmu jest fałszywie postawiona teza, że: „Wojtyła musiał wiedzieć”.I owszem, gdy Karol Wojtyła dowiedział się np. o napaściach seksualnych ks. Loranca (jednego z antybohaterów tego filmu), to od razu go suspendował i wysłał na odosobnienie. O tym niestety w filmie nie ma ani słowa, bo powyższy fakt nie pasuje do kreowanej fałszywej narracji.Co więcej Ks. Lorenc za swoje winy trafił do więzienia i po wyjściu otrzymał list od Karola Wojtyły, który jasno podkreślił, że kara więzienia „nie przekreśla przestępstwa oraz nie zmazuje winy” i zabronił mu uczyć dzieci, młodzieży zakazując również sprawowania spowiedzi.W filmie jednak dziennikarz postanowił…

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

  
Logowanie jest konieczne, bo treści publikowane na Polskim Fejsie nie zawsze zgodne są z ogólnym przekazem głównych mediów. Dlatego tylko zalogowanie umożliwia odszyfrowanie części artykułów, aby nie była widoczna dla botów wyszukiwarek, które mogłyby Polskiego Fejsa ocenzurować. Ponadto zalogowanie wspiera Polskiego Fejsa i autorów opublikowanych artykułów.
Poniżej przydatne linki:Techniczne możliwości Polskiego FejsaOpcje współpracy dla innych niezależnych redaktorów

Zachęcamy również do wsparcia naszej działalności publicystycznej i funkcjonowanie Polskiego Fejsa poprzez zakup BitFejsów.
4 komentarze
  1. rozesłałem petycję po znajomych

  2. Podpisałem.

Zostaw komentarz

WP Radio
WP Radio
OFFLINE RELACJA NA ŻYWO