Zdjęcie profilowe

Radosław KordowskiOffline

  Ciepło, ciepło, a będzie coraz cieplej.

  Ciepło, ciepło, a będzie coraz cieplej. Pewnie to wynik działalności człowieka pomyślicie? Nie, to wynik naturalnych procesów nie tylko zachodzących na naszej planecie. Owszem, w bardzo małym procencie człowiek przyczynia się do zachodzących zmian, jednak najważniejszą przyczyną aktualnego wzrostu temperatury jest obecna i zarazem cykliczna aktywność słoneczna. Dlatego wielu biznesmenów podobnie jak kiedyś Faraonowie uznali, że globalne ocieplenie, to świetny temat na sprzedawanie nowych zielonych technologii, bo sprzedaż np. elektrycznych samochodów podparta ideologią, jest socjologicznym majstersztykiem. Bo przecież tylko poprzez ekologiczną religię można wszelkie niedogodności korzystania z takiej technologii (np. długie ładowanie i kolejki do ładowarek) wytłumaczyć poświeceniem na rzecz ratowania naszej planety. Czyż to nie jest biznesowo genialne? Zapraszam do lektury całego artykułu.

  Po zalogowaniu i odblokowaniu artykułu znajdziesz następujące informacje:  - Na czym polega światowa manipulacja dotycząca globalnego ocieplenia,
  ⁃ Czym jest cykl słoneczny i co ile lat się powtarza,
  ⁃ Jak dokładnie działa proces sprzężenia zwrotnego na naszej planecie,
  ⁃ Gdzie są największe naturalne magazyny CO2,
  ⁃ Link do wyników badań opublikowanych w magazynie Nature,
  ⁃ Czym powinna być prawdziwa ekologia.   Czytaj więcej

  Pracownicy kopalni pomagają schronisku dla zwierząt.

  Pracownicy kopalni Turów w Bogatyni zebrali prawie 150 kg karmy, którą przekazali dla schroniska opiekującego się 130 kotami, 30 psami i 9 końmi. Chodzi o kopalnię którą „Łuuunia” kazała zamknąć, aby uzależnić nas energetycznie np. od Niemiec. Na szczęście „pisowcy” jej nie zamknęli, co niestety skutkuje tym, że każdego dnia płacimy za to gigantyczną karę. Widać jednak, że nie tylko wartość energetyczna tej kopalni w Turowie się liczy, bo pracują tam też wspaniali i wrażliwi na los bezdomnych zwierząt ludzie. ♥️Dzięki Fundacji „MAJA – Przystań dla zwierząt” z Bogatyni, środki trafiły do podopiecznych Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Klekusiowo” im. Św. Franciszka z Asyżu w Tomaszowie Bolesławieckim.📸 Grupa PGE

  Czytaj więcej

  Pomysł na rozszerzenie programów typu 500+

  Każda utrata człowieka dla najbliższych oznacza wielką tragedię i należy w takich sytuacjach wyrazić głębokie wyrazy współczucia, a nie wykorzystywać ludzką tragedię jaka wydarzyła się w Nowym Targu do szerzenia propagandy. Dowodem przeczącym narracji, że powodem tragedii jest nasze prawo, są statystyki z których wynika, że dużo większa umieralność kobiet w czasie ciąży jest w krajach, które dopuszczają zabijanie dzieci znajdujących się w płodowej fazie rozwoju.Wg badań statystycznych podsumowanych na załączonym zdjęciu (źródło w koment.) w Czechach umierają średnio 4 kobiety w czasie w ciąży na 100 tys. urodzeń. Natomiast w Szwecji, gdzie służba zdrowia jest na najwyższym poziomie umiera 7 kobiet, natomiast, a w Polsce umierają 2 kobiety.Jaki z tego wniosek?Że obowiązujące w Polsce prawo o tej umieralności nie decyduje, bo jeśli ciąża zagraża życiu kobiety, to nadal dopuszcza się poświęcenie życia dziecka, aby ratować matkę. Problem pojawia się tylko wówczas, gdy lekarz popełnia kardynalne błędy, co zauważyła ostatnio prokuratura stawiając zarzuty lekarzom przy podobnej tragedii w Pszczynie. I tutaj nie można zwalać winy na przepisy, jeśli lekarz ryzykuje życiem kobiety i przez swoje zaniechanie doprowadza do powstania sepsy.Zatem po ostatnim wyroku Trybunału Konstytucyjnego w kwestii ratowania życia kobiety, nic się nie zmieniło. Co więcej nawet

  Czytaj więcej

  Co się stało z kulturą w Polsce?

  Z ciekawości zajrzałem na profil pewnego aktora, co swojego wnuka instruował, że z tymi, którzy mają inne poglądy nie należy już dyskutować, tylko należy im przypier…Okazało się, że aktor opublikował jednak wyjaśnienie, że ten filmowy wulgarny instruktaż został mu skradziony z konta przez osoby, które mają do tego konta dostęp i już wcześniej pewnie z tego dostępu korzystali. 🤯Powiem tak, to bardzo grube, bo w ten sposób aktor zasugerował, że to zapewne jakieś służby „pisowe” takie akcje odwalają. Cel nie może uświęcać środków. Nawet pokazywanie Himalajów hipokryzji ma swoje granice i nikt nie powinien publikować takich dyskredytujących materiałów.Pomyślałem jednak, że to raczej mało prawdopodobne, aby służby takimi filmikami się zajmowały i zacząłem szperać w sieci, aby wyszukać źródło i pierwsze upublicznienie tego filmu.Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu…

  Czytaj więcej

  Podwójne znaczenie daty 4 czerwca

  Tak żeglujesz i żeglujesz, a co tam w wielkim świecie słychać?

  A nic ciekawego, chłopaki nadal się dobrze bawią za nasze pieniądze z subwencji.

  Aktualny lider internetów postanowił nawet zamiast kiełbasy wyborczej wskrzesić partię przyjaciół piwa, która funkcjonowała w latach 90-tych. I może coś w tym jest, że na trzeźwo krytykowanie 500+, które samemu ów lider pobiera, coraz trudniej przychodzi.

  Natomiast Donaldinio nauczony doświadczeniem obiecał: że da wszystko to, co dadzą „pisowcy”, tylko więcej i dłużej. Nawiązał tym samym do swoich sławetnych czasów rządzenia, gdzie podniósł podatek VAT do 23%, oraz wydłużył wiek emerytalny.

  „Pisowcy” natomiast w ramach akcji pomysłów kopiowania, postanowili wykorzystać pomysł samego Donaldinio na powołanie komisji do rosyjskich wpływów zbadania.

  Ale się Internet zagotował, gdy Prezydent swoim podpisem ten pomysł zaaprobował. To przecież miała być nasza komisja, a nie ich - rzekł Donaldinio.

  I znów śpiewają na ulicach Kons-ty-tuc-ja i przecenione koszulki OTUA zaczęły znowu być w modzie. Jeszcze tylko wspólny marsz 4 czerwca z dawnymi komunistami i UB-kami katującymi Polaków w więzieniach i będzie znowu jak dawniej, gdy wszyscy żyli w wielkiej zgodzie.

  Przypominam, że to właśnie przy Okrągłym Stole ustalono, że nawet gdy komuniści 4 czerwca 1989 wybory przegrają, to i tak będą mieć zagwarantowane 65% miejsc dla swoich rosyjskich sługusów w Sejmie.

  Czytaj więcej

  Trudno nie wierzyć w nic

  Z uwagi na to, że już prawie 160 tysięcy osób obejrzało film, który wczoraj udostępniłem załączam istotny komentarz: Udostępniając ten film, chciałem jedynie dać do myślenia, a nie straszyć. I chociaż ten film (film dostępny po zalogowaniu) podtekstem lekko kpi z dogmatów religijnych, to pomimo tego zawoalowanego religijnego cynizmu, ukazuje istotę tego, że ateizm z logicznego założenia oznacza wiarę w „nic”.

  Być może autorzy tego filmu mieli na celu wyśmiać wiarę, jednak stworzyli filmowe dzieło, które paradoksalnie może bardziej dawać do myślenia, niż niejedno kazanie księdza. Uważam również, że zupełnie nielogicznym jest przekonanie, że ateiści nie wierzą.

  Takie założenie, że ateiści są niewierzący jest nielogiczne z uwagi na fakt, że nie da się falsyfikować hipotezy, że cały wszechświat powstał z przypadku, a Absolut - stworzyciel - Uniwersum - Bóg nie istnieje.

  Z logicznego punktu widzenia brak możliwości afirmacji lub falsyfikacji powyższej hipotezy zakłada, że albo się wierzy w daną niefalsyfikowaną hipotezę, że Boga nie ma albo się wierzy w inną, że Bóg jest. Z tej przyczyny hipoteza o istnieniu lub braku istnienia Absolutu - Boga zawsze będzie tylko i wyłącznie wiarą.

  Ktoś powie, że to nieprawda, bo ciężar dowodu odnosi się do tego, kto ma udowodnić daną okoliczność lub tezę.

  (To jest tylko wstęp, aby zapoznać się z całością mojej argumentacji i obejrzeć film należy się zalogować i odblokować dostęp do tego artykułu.)

  Czytaj więcej

  Czym dla Ciebie jest szczęście?

  Radku, czym jest dla Ciebie szczęście? Bo dla mnie, szczęściem jest kupienie sobie Harleya i pojechanie nim na wycieczkę.Odpowiedziałem:

  Czytaj więcej

  Niewinne słowa

  W ciemnych czasach II Wojny Światowej, kiedy okupanci niemieccy wtargnęli do rodzinnego domu mojego Taty wraz z folksdojczem, który pełnił rolę tłumacza dla hitlerowców, zadali oni pytanie, które mogło skończyć się dla rodziny mojego Taty tragicznie: "Gdzie są Żydzi?".

  Czytaj więcej

  W jaki sposób dostał się grafen do naszych organizmów

  Czy wiecie, że tlenek grafenu wywołuje u ludzi skrzepy krwi? I wyobraźcie sobie, że był wielu nieświadomym osobom ostatnio podawany! 😱 Powyższe udowodniło ostatnie postanowienie Sądu Federalnego Stanów Zjednoczonych, które zmusiło firmę na P… do opublikowania pełnego składu oferowanych nam wcześniej „zabezpieczeń”. 

  To właśnie odtajnione dokumenty potwierdziły, że tlenek grafenu jest wymagany do wyprodukowania „zabezpieczeń”, ponieważ jest potrzebny jako baza dla nanocząsteczek lipidowych.

  A sam grafen jest dlatego toksyczny dla człowieka, bo wstrzykiwany ludziom organizuje się i rośnie w większe włókna i struktury niszcząc przy okazji czerwone krwinki i powodując skrzepy krwi. 

  Oczywiście zanim firma P… całość tekstu dostępna po zalogowaniu.

  Czytaj więcej

  Polskie lasy w całości pochłaniają motoryzacyjną emisję CO2

  Czy wiecie, że jeden hektar lasu na którym rośnie średnio 700 drzew, równoważy roczną emisję spalin czterech samochodów osobowych? Czyli pochłania prawie 4,5 tony CO2 rocznie!

  Zatem może zamiast rozwalać całą motoryzacyjną branżę poprzez unijny zakaz rejestracji spalinowych samochodów od 2035 roku (na który rząd Polski nie chce się zgodzić), zacznijmy masowo sadzić młode drzewa argumentując unijnym biurokratom, że nasze motoryzacyjne emisje równoważą polskie lasy?

  Co więcej, przy założeniu, że 1 hektar dojrzałego lasu pochłania około 4,5 tony CO2 rocznie, a mamy w Polsce 9,2 mln ha lasów, to można szacować, że Polskie lasy pochłaniają około 40 milionów ton CO2 rocznie, a do tej pory zmagazynowały ponad 1 miliard ton węgla. Czyli polskie lasy pochłaniają roczne emisje odpowiadające 36 milionom osobowych samochodów spalinowych, a magazynując 1 miliard ton CO2, magazynują roczną emisję wszystkich samochodów w Unii Europejskiej.

  Na tej podstawie można powiedzieć, że jesteśmy jednym z głównych leśnych pochłaniaczy CO2 w UE!

  A z uwagi, że w Polsce zarejestrowanych jest 26,6 milionów samochodów, to można powiedzieć, że nasze lasy pochłaniają dodatkowo roczną emisję np. 10 milionów niemieckich samochodów. I pomimo tego, że nasze lasy równoważą nie tylko nasze motoryzacyjne emisje, to mimo wszystko Unia chce nam zakazać jeżdżenia spalinowymi samochodami.

  Co jest jednak najważniejsze, to drzew w polskich lasach ciągle przybywa. Już wiosną tego roku dzięki 23 edycji akcji „Lasy Pełne Energii” pracownicy Grupa PGE posadzą ok. 70 tys. drzew w 25 nadleśnictwach, które pochłoną rocznie dodatkową emisję około 400 samochodów!

  W sadzeniu lasów udział wezmą również rodziny pracowników PGE, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz przedstawiciele lokalnych społeczności. Do tej pory w tej akcji wzięło udział 27 tys. osób, które wspólnie posadziły ponad 770 tys. drzew w 51 lokalizacjach na terenie 14 województw, co równoważy emisję 4400 samochodów! Wielkie brawa dla tak pięknie zaangażowanych społecznie ludzi.

  Dodam również, że na terenie Polski rocznie sadzi się 500 milionów drzew, co odpowiada pochłonięciu emisji prawie 3 milionów samochodów!

  https://www.lasy.gov.pl/.../akt.../wielkie-sadzenie-w-lasach

  Oczywiście młode lasy...

  Czytaj więcej
  Proszę czekać...

  Media

  WP Radio
  WP Radio
  OFFLINE RELACJA NA ŻYWO