Zdjęcie profilowe

Radosław KordowskiOffline

  • Zdjęcie profilowe Radosław Kordowski

   Radosław Kordowski zamieszczony w grupie PolskiFejs

   1 miesiąc, 1 T temu · koment. 4 D, 7 H temu

   Moi drodzy nadszedł dzień zmian.
Za chwilę dzięki mojej aktywności na Facebooku uzyskam tam 20 tys. obserwatorów. Dlatego byłem tam dużo bardziej aktywny niż tutaj (wybaczcie). Czyniłem to, aby przekierować ludzi w nowe miejsce, aby nie być zależnym od ciętych zasięgów Facebooka. 

Jednak obawiam się, że muszę budować coś zupełnie od początku z dwóch przyczyn.

   Nazwa Polski Fejs jest nazwą zbyt mocno kojarzącą się z Facebookiem, a jednak wolę od tego totalnie odejść i zrobić coś dużego, bardzo dużego. Tym bardziej, że teraz to będzie jeszcze bardziej potrzebne niż wcześniej. 

Polski Fejs to była myśl na samym początku na próbę. Ponadto baza danych Polskiego Fejsa zawiera wiele błędów wieku dziecięcego. Chodzi o to, że gdy to wszystko stawiałem, nie sądziłem jakie będą potrzeby. Nie miałem pojęcia jak to będzie się rozrastać, jak bardzo będzie puchnąć baza i zostało wiele błędów historycznych, których nie mogę teraz naprawić. 

Polski Fejs cierpi przez to bardzo wydajnościowo i najlepiej, abym zbudował to wszystko do samego początku z pominięciem tych wszystkich błędów.    Oczywiście obecny Polski Fejs w tej formie zostanie i będzie cały czas funkcjonował, bo jest mnóstwo w nim treści, których zwyczajnie szkoda, aby znikły. Jednakże nie chcę już na Facebooku promować portalu, który źle działa i który nazwą nawiązuje do Facebooka, bo widzę, że Facebook nazwę Polskiego Fejsa cenzuruje. 


   Dlatego planuję wybudowanie od podstaw nowego portalu (obok Polskiego Fejsa) opartego na doświadczeniach Polskiego Fejsa i chcę promować już tylko ten nowy portal, aby nie miał problemów technicznych zniechęcających do korzystania.

Zatem zanim zacznę na niego zapraszać ludzi potrzebuję pomocy w testowaniu, czy działa prawidłowo i bez błędów. 


   Celem promocji zmienię też strategię mojego funkcjonowania w sieci i będę nagrywał już przeważnie tylko filmy ze mną jak mówię do kamery, które będą miały oczywiście tekst. 

Zajawka tego filmu będzie umieszczana wszędzie i na Facebook, YouTubie, Tik Toku, Twitter, a pełna wersja tylko na nowym portalu. Muszę dotrzeć do młodzieży.

   W ten sposób siłą rzeczy jeśli ktoś będzie chciał posłuchać całości, będzie musiał się zalogować na naszym nowy portalu. 
I teraz najważniejsze, jesteście dla mnie najważniejsi, bo najbardziej zaangażowani w misję tworzenia Polskiego Fejsa. Dlatego chciałbym, abyście pomogli mi wybrać nową nazwę. Poniżej prezentuję Wam wszystkie nazwy do których posiadam prawo – pod tymi wszystkimi nazwami powstaną oczywiście nowe portale statyczne lub odnośniki do nowego portalu społecznościowego. Jednak w przypadku portalu społecznościowego trzeba postawić na jedną z nich i ją promować. Dlatego pomóżcie mi postawić na najlepszą nazwę i wówczas do niej stworzę nowe logo i zacznę nową przygodę obok Polskiego Fejsa. Nazwa powinna być taka, aby nie odstraszała ludzi młodych. Wydaje się, że rozmowniak i polkilk jest młodzieżowy i slangowy. Pozostałe są już bardziej poważne.

   Moje nazwy portali:
   rozmowniak.pl
   opinionet.pl
   debatownik.pl
   komunikatorpolski.pl
   dialognet.pl
   poinfomuj.pl
   rodacyonline.pl
   polklik.pl
   ojczyznanet.pl
   turodacy.pl
   netpolacy.pl
   grupapolakow.pl
   spolecznasfera.pl
   glospolaka.pl
   myslokrag.pl
   myslikrag.pl
   siecdyskusji.pl
   debatosfera.pl
   echonarodu.pl
   sferaopinii.pl
   opiniosfera.pl
   naszefora.pl
   czasnadialog.pl

   • Ja bym wybrała ojczyznanet,ale ja nie jestem młodzież 🙂 później spytam syna,bo dziś nas odwiedzi

   • Zgadzam się, że polskifejs nie jest najlepsza nazwa z paru powodów, choćby z tego,że dlaczego odnosić się do jednego z portali społecznościowych, znacznie lepsza jest unikatowa nazwa. Wśród tych, które wymieniłeś, jest kilka bardzo dobrych. Z tego grona odrzucilbym te, które mają w nazwie net na końcu,bo może to wprowadzać w błąd, że jest to część adresu po kropce (jakasnazwa.net.pl a nie jakasnazwanet.pl). W wolnej chwili jeszcze napisze odnośnie moich faworytów 🙂

    • moje typy to
     spolecznasfera.pl

     siecdyskusji.pl
     opiniosfera.pl
     czasnadialog.pl
     poinformuj.pl
     siecdyskusji.pl
     debatosfera.pl
     sferaopinii.pl
     myslokrag.pl

     dodatkowo komunikatorpolski i glospolaka sa fajne, bo maja taki klimat tytułu gazety albo czasopisma, ale przez to nazwa jest trochę archaiczna, więc nie wiem, jak odniosą się młodsi

     co do tych określeń, jak głospolaka itp., – są nazwami, które kojarzą się z forami polonijnymi, przez co tworzą wrażenie pewnej hermetyczności

   • A ja się wstrzymam od głosu, bo raczej nie trafiłbym w młodzieżowe gusta. Niemniej popieram to co chcesz zrobić. Młodzi potrzebują żeby ktoś pomógł im zorientować się w trudnej rzeczywistości, ktoś kto ma wiedzę i umie się nią z innymi dzielić.

   • Mam nadzieję, że na twoim nowym portalu znajdzie się miejsce także dla osób 60+ , bo dziadek też czasem powie/napisze coś z sensem 😉

   • Jeśli chodzi o młodzież, to mam jeszcze jedną nazwę rozkminy.pl to wg rankingu 9 słowo w rankingu słów młodzieżowych w 2023 roku. Oznacza w slangu – myśleć, zastanawiać się, analizować.
    Co sądzicie?

   • Zgadzam się, że usterki techniczne mogły wielu odstraszyć… ja wybieram opiniosfera.pl, polklik.pl Mogłaby być też nazwa zaporzyczona z twojego bloga innaperspektywa.pl 🙂

   • czasnadialog.pl najbardziej mi się podoba rodacyonline.pl też niezłe , siecdyskusji.pl te ż ciekawe ale jednak ta pierwsza którą wymieniłem najlepsza czasnadialog.pl

   • Rozkminy.pl🙂 młodzież się wczoraj wypowiadała

  Media

  WP Radio
  WP Radio
  OFFLINE RELACJA NA ŻYWO