Państwo działa bez litości

Każdy kolejny rok rządów PISu to coraz bardziej opresyjne prawo, które jest coraz mocniej egzekwowane. Zamordyzm niestety jest coraz bardziej adekwatnym określeniem dla egzystencji w naszym kraju. Z całą sympatią do PISU, niestety jest to bardzo smutne zjawisko.

Czytaj więcej

Kto wystrzelił pocisk nad Bydgoszczą?

W poniedziałek w pobliżu Bydgoszczy w lesie pod wsią Zamość spadł obiekt wojskowy, niektóre części nosiły na sobie rosyjskie litery. Do kogo należał pocisk? Czy był to dron czy rakieta? Czy mogła to być rosyjska prowokacja, czy po prostu element ćwiczeń polskiego wojska?

Czytaj więcej

Malarskie krajobrazy sztucznej inteligencji – oko odpoczywa!

W tym artykule pokażę Wam parę przykładów XIX-wiecznego malarstwa, wygenerowanego przez sztuczną inteligencję. Niestety nasze polskie malarstwo nie jest tak bogate i różnorodne, jak malarstwo zachodnie, np. francuskie. Mieliśmy jednakże wybitnych przedstawicieli. SI daje możliwość uzupełnienia ich dzieł (zadając parametr stylu podobnego do danego artysty), czy wygenerowania twórczości artystów, którzy nie istnieli (zadając jedynie parametr czasowy i geograficzny)!

Czytaj więcej

Federacja polsko-ukraińska

Weźmy pod uwagę, że szowinizm i nacjonalizm nie jest zgodny z etosem Rzeczpospolitej szlacheckiej. Był czas, gdy dzięki takiej unii pokonaliśmy Krzyżaków - wówczas była to ścisła unia, która wiązała się z przekazaniem praw dla wschodniej szlachty. Dotyczyła właśnie terenów, o których teraz mówimy (a nawet więcej). W efekcie powstało ogromne państwo - Rzeczpospolita - od Bałtyku praktycznie do Morza Czarnego (wliczając lenna w pewnym momencie nasze granice obejmowały wybrzeże Morza Czarnego).

Czytaj więcej

Postacie w interpretacji s.i.

Artykuł ten to prezentacja kilku zapytań do sztucznej inteligencji, mających na celu wygenerowanie postaci w określonych okolicznościach - na tapet wziąłem zdjęcie swoje i drugiej osoby, ale to niespodzianka. Jak poradziła sobie sztuczna inteligencja? Zobaczmy!

Czytaj więcej

Samarytanka

Spotkanie Jezusa z Samarytanką przy studniu to jedno z ważniejszych zdarzeń ewangelicznych. Gdzie znajdowała się ta studnia, kim była Samarytanka? - co jest obecnie w miejscu studni i czy Samarytanie nadal istnieją - postaram się zwięźle odpowiedzieć w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Grafiki generowane przez AI – moje pierwsze wrażenia

Od niedawna bardzo dużą popularność zyskują grafiki stworzone przez tzw. "sztuczną inteligencję". W artykule tym pokażę Wam moje pierwsze wrażenia po skorzystaniu z takiego skryptu na przykładzie Midjourney. Będziecie mogli też zobaczyć parę wygenerowanych przeze mnie grafik i kilka ciekawych wpadek algorytmu. Zapraszam!

Czytaj więcej

Czy PiS zamknie polskie kopalnie?

Duda podczas kampanii prezydenckiej 2015 r. w Dąbrowie Górniczej: „Nie wolno pozwolić na likwidację kopalń, nie wolno pozwolić na likwidację kolejnych miejsc pracy. Nie wolno dłużej godzić się z polityką europejską, która zmierza w kierunku dekarbonizacji, czyli w kierunku sprzecznym ze strategicznym, długoletnim interesem Rzeczypospolitej. Bo to my mamy 90 procent europejskich zasobów węgla. Węgla mamy na 200 lat i to jest surowiec, który dziś gwarantuje nam suwerenność. Nie mamy prawa, by ten surowiec zostawić, bo to kwestia być albo nie być polskiego państwa. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości”

Czytaj więcej

Sztuka filmowa w okowach poprawności politycznej

Część filmów na platformie Disneya została niedawno poprzedzona tablicą informującą, że mamy do czynienia z nieodpowiednimi treściami. Firma współpracuje z szeregiem organizacji, które pilnują, by w amerykańskich filmach pojawiły się odpowiednie treści, parytety, realizowana była idea różnorodności itd. Przyjrzymy się zjawisku na podstawie przykładowych produkcji familijnych.

Czytaj więcej

Tłumaczenie i wyjaśnianie Pisma Św.

Już na kartach Biblii widzimy, że była ona wyjaśniana. W Księdze Nehemiasza (8,8) czytamy: „Czytano więc z tej księgi, księgi Prawa Bożego, dobitnie, z dodaniem objaśnienia, tak że lud rozumiał czytanie.” - zatem lud nie otrzymywał suchego tekstu, ale już wówczas wymagał on pewnych wyjaśnień, by lud nie zbłądził, nie zrozumiał opacznie jego treści. Wiemy, że zarówno żydzi jak i muzułmanie nie tolerują przekładów świętych ksiąg. Tłumaczenie można w zasadzie uznać za interpretację.

Czytaj więcej
Proszę czekać...

Media

WP Radio
WP Radio
OFFLINE RELACJA NA ŻYWO