Czas na nową Unię?

W nawiązaniu do artykułu o unijnych świerszczach przestałem mieć już złudzenia, że UE może się kiedykolwiek zmienić. Szczególnie po tym, jak dziennikarze holenderscy wykazali, że głosowania Radosława Sikorskiego w UE w sprawach bardzo kontrowersyjnych np. dotyczących kary śmierci były pozytywne dla Emiratów Arabskich. 

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

  
Logowanie jest konieczne, bo treści publikowane na Polskim Fejsie nie zawsze zgodne są z ogólnym przekazem głównych mediów. Dlatego tylko zalogowanie umożliwia odszyfrowanie części artykułów, aby nie była widoczna dla botów wyszukiwarek, które mogłyby Polskiego Fejsa ocenzurować. Ponadto zalogowanie wspiera Polskiego Fejsa i autorów opublikowanych artykułów.
Poniżej przydatne linki:Techniczne możliwości Polskiego FejsaOpcje współpracy dla innych niezależnych redaktorów

Zachęcamy również do wsparcia naszej działalności publicystycznej i funkcjonowanie Polskiego Fejsa poprzez zakup BitFejsów.
4 komentarze
  1. Uważam, że jeszcze nie czas na nową Unię. Teraz jest czas szansy na poważne zmiany obecnej UE. Jeśli one nie nastąpią w ciągu kilku lat to myślę, że UE się rozpadnie i wówczas będzie czas na nową Unię.

  2. Amen! Ta nowa unia mogłaby włączać też grupę państw środowoeuropejskich, bo jednak potrzebujemy bliskich relacji gospodarczych szczególnie z tymi państwami. Norwegia czy WB są daleko, mogą wspierać surowcami czy poprzez umowy wojskowe. Ale potrzebujemy silnej współpracy w obrębie Międzymorza, co pozwoli stworzyć silną przeciwwagę względem Niemiec i Francji (sama Polska jest zbyt słaba, co pokazują lata sprzed 24 lutego 2022, gdy praktycznie byliśmy na prostej drodze do federacji z UE); ale pozwoli też umocnić się względem Rosji. Dobrymi kandydatami w obszarze wojskowym są też Szwecja i Finlandia, które wchodzą do NATO i są bardzo zbliżeni do nas w obszarze koncepcji strategicznej, nastawionej na bezpośrednie zagrożenie wojskowe ze strony Rosji.

  3. czas na Polexit !

Zostaw komentarz

WP Radio
WP Radio
OFFLINE RELACJA NA ŻYWO