Fizyka kwantowa, a zmiany na naszej planecie.

Wielu krytyków pisało, że chociaż wybitny naukowiec Noblista jest fizykiem kwantowym, to nie ma prawa się na ten temat klimatu Ziemi wypowiadać, bo to nie jest Jego dziedzina. Jednak jak udowodniły eksperymenty przeprowadzone w instytucie CERN, to właśnie fizyka kwantowa, czyli nauka o cząsteczkach subatomowych ma ogromny wpływ na zmiany klimatyczne. W CERN zostało bowiem udowodnione, że cząstki subatomowe mają ogromny wpływ na formowanie się chmur na Ziemi. Dlatego wypowiedzi fizyków kwantowych jeszcze nigdy nie były tak ważne dla nauki o naszym klimacie jak dzisiaj. W dalszej części artykułu linki do badań i wyjaśnienie jaki jest to dokładnie wpływ, z czego wynika i dlaczego jest cykliczny. Jak również przedstawiona jest korelacja związana z epokami lodowcowymi. Zachęcam do zalogowania, aby przeczytać artykuł, bo przedstawiam w nim konkretne dowody!

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

   
Artykuły w pełnej wersji dostępne są tylko po zalogowaniu.
Poniżej przydatne linki: Techniczne możliwości Polskiego Fejsa
Udostępnij ten post
Oceń tekst:
140
6 komentarzy
  1. Cykliczne zmiany klimatu na Ziemi świadczą o tym, że ich przyczyną są siły natury. Działalność człowieka ma wpływ na mikroklimaty, przede wszystkim na ocieplenie obszarów zurbanizowanych.

    • Pełna zgoda. Wystarczy w ciepły wieczór przejść z osiedla np na łąki, różnica w temperaturze jest odczuwalna wyraźnie.

      Podejrzewam, że na cały klimat musimy patrzeć naprawdę dogłębnie, a ten artykuł to potwierdza. To bardzo cenny kawałek wiedzy. Podejrzewam, że czynników jest mnóstwo. Na pewno warto dbać o to, żeby powietrze było czyste, tutaj, myślę, nie ma dyskusji. Ale, żeby ta ekologia miała miejsce musi się ona przeciętnemu Kowalskiemu opłacać. A, żeby się opłacało długoterminowo – zmiana musi być przeprowadzona z pomysłem. Póki co, to jest jedynie śmiech na sali.
      OZE jest silnie uzależniona od węgla, ale o tym nie powiedzą w mediach. Sam, pracując w sektorze energetycznym, widzę to jak na dłoni. Kiedy OZE nie wydala, jako źródło energii dość chaotyczne, ma solidny fundament w węglu, który pełni funkcję czegoś w stylu rodzica, który łapie dziecko, kiedy to ma się zaraz wywrócić podczas nauki jazdy na rowerze. Minie trochę lat, zanim inne źródła energii poślą węgiel na emeryturę. I, moim zdaniem, nie będzie to OZE.

Zostaw komentarz