30 fotografii Dorothei Lange

Wybór 30 fotografii Dorothea'y Lange, dokumentujących życie mieszkańców USA dotkniętych dramatem Wielkiego Kryzysu lat 1930.(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

  
Logowanie jest konieczne, bo treści publikowane na Polskim Fejsie nie zawsze zgodne są z ogólnym przekazem głównych mediów. Dlatego tylko zalogowanie umożliwia odszyfrowanie części artykułów, aby nie była widoczna dla botów wyszukiwarek, które mogłyby Polskiego Fejsa ocenzurować. Ponadto zalogowanie wspiera Polskiego Fejsa i autorów opublikowanych artykułów.
Poniżej przydatne linki:
Techniczne możliwości Polskiego Fejsa
Opcje współpracy dla innych niezależnych redaktorów
4 komentarze
  1. @radek zapraszam do lektury

  2. ten dokument to ciekawy komentarz do biografii Lange, przynajmniej tego etapu związanego z Pearl Harbour (film ma możliwość włączenia polskich napisów, w tym celu trzeba włączyć napisy i ustawić automatyczne tłumaczenie do j. polskiego)
    https://youtu.be/waOUNwZA4aQ

  3. Bardzo ciekawe fotografie pokazałeś. Ich obraz i krótki opis sprawia, że budzą emocje a także refleksję, że życie nawet w Stanach Zjednoczonych niczego nie gwarantuje, bo bywają okresy kryzysów, dużego bezrobocia, gdzie nieszczęścia chodzą parami a dotyczą nie tylko jednostek ale dużych ludzkich wspólnot.

    • W tych zdjęciach jest jeszcze coś ze specyfiki Stanów. Ci ludzie głodowali i nie mieli domu, ale nie dostali zasiłków tylko pracę. Tak się budowała potęga USA

Zostaw komentarz

Polski Fejs

Zainstaluj
×
WP Radio
WP Radio
OFFLINE RELACJA NA ŻYWO
Włącz powiadomienia Akceptuję Nie dziękuję