30 fotografii Dorothei Lange, cz. 2

Już po raz drugi przenosimy się w świat Wielkiego Kryzysu i Dust Bowl, tj. "Miski Pyłu", jak zwą Amerykanie okres wielkiej suszy w latach 30. XX w. Dramatyczna sytuacja na obszarze Wielkich Równin zmusił kilka milionów farmerów do exodusu na zachód do Kalifornii w poszukiwaniu pracy. Stary "gruz" na kółkach był często ich jedynym domem. Zjawisko to na swoich rewelacyjnych fotografiach zarejestrowała Dorothea Lange. Jest to już druga galeria 30 wybranych zdjęć.

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

  
Logowanie jest konieczne, bo treści publikowane na Polskim Fejsie nie zawsze zgodne są z ogólnym przekazem głównych mediów. Dlatego tylko zalogowanie umożliwia odszyfrowanie części artykułów, aby nie była widoczna dla botów wyszukiwarek, które mogłyby Polskiego Fejsa ocenzurować. Ponadto zalogowanie wspiera Polskiego Fejsa i autorów opublikowanych artykułów.
Poniżej przydatne linki:Techniczne możliwości Polskiego FejsaOpcje współpracy dla innych niezależnych redaktorów

Zachęcamy również do wsparcia naszej działalności publicystycznej i funkcjonowanie Polskiego Fejsa poprzez zakup BitFejsów.
3 komentarze
  1. dla mnie buszowanie w tych zdjęciach jest niezwykła przygodą 🙂 po takim seansie chodzę potem parę dni z tymi zdjęciami w głowie (każde te 30 zdjęć wybieram z jakichś 300-500, co wraz z opisami zajmuje mi jakieś 3-4 godziny, ale wolę to, niż np. zrobić sobie jakiś nocny seans, z dwojga to jest dla mnie pożyteczniejsze, inaczej zaczynam patrzeć na świat zza własnego aparatu; ))

  2. Kryzysy są różne, ich powody czasami są naturalne, ale związane z tymi kryzysami dramaty zazwyczaj dotyczą tych najbiedniejszych, a przez kryzysy stają się najliczniejsi.

  3. @radek zapraszam do lektury

Zostaw komentarz

WP Radio
WP Radio
OFFLINE RELACJA NA ŻYWO